ua en ru

НАБУ оголосило Омеляну підозру в незаконному збагаченні

НАБУ оголосило Омеляну підозру в незаконному збагаченні Фото: Володимир Омелян (РБК-Україна)

Омеляна підозрюють у незаконному збагаченні і приховуванні доходів

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) оголосило міністру інфраструктури Володимиру Омеляну підозру в незаконному збагаченні та приховуванні доходів. Про це йдеться в повідомленні на сайті НАБУ.

Повідомляється, що, за даними слідства, Омелян, який з 2000 року працює на держслужбі, за останні вісімнадцять років отримав 2,17 млн ​​гривень офіційного доходу, тоді як його витрати лише в період з 2008 року по 26.04.2015 склали не менше 3, 45 млн гривень.

Також НАБУ з'ясувало, що Омелян на посаді заступника міністра інфраструктури в 2015 році придбав активи, вартість яких значно перевищує його законні доходи. Йдеться про новий позашляховик BMW X5 2015 випуску і готівку в сумі 90 тис. доларів і 25 тис. євро. Загальна вартість цих активів тоді склала 4,23 млн гривень.

Крім того, Омелян задекларував недостовірні дані, зокрема в 2015 році приховав активи, а також витрати на 3 млн гривень, а в 2016 році - понад 8 млн гривень. У декларації за обидва роки він не вніс інформацію про BMW X5, фактичним власником якого він є. Не відображені в декларації 2015 року видатки на оренду будинку, в якому проживав міністр і члени його сім'ї. Роком пізніше міністр не задекларував факт постійного користування в 2016 році іншим заміським будинком і земельною ділянкою.

Крім того, міністр вніс недостовірні відомості про вартість автомобіля Volvo S80 2007 року випуску, придбаного в 2016 році. Вирішується питання про обрання Омеляну запобіжного заходу.

За словами самого Омеляна, йому вручили підозру за "незаконне збагачення десять років тому". Він також зазначив, що автомобіль нібито купувався для його брата, а незадекларована оренда стосується двотижневого терміну в 2016 році.

НАБУ оголосило Омеляну підозру в незаконному збагаченні

Нагадаємо, в квітні НАБУ отримало доступ до рахунків Омеляна у справі про незаконне збагачення.

Розслідування проти Омеляна почалося ще в жовтні 2017 року.