ru ua

Новини України за 26 квітня: заборона Меджлісу і 30-річчя Чорнобиля

Новини України за 26 квітня: заборона Меджлісу і 30-річчя Чорнобиля Фото: Чубаров повідомив, що для Меджлісу вводиться надзвичайний режим

Найголовніше за вівторок

Новини України та світу за 26 квітня: "Верховний суд" Криму заборонив діяльність Меджлісу в Росії, виповнилося 30 років з дня катастрофи на Чорнобильській АЕС, Савіку Шустеру анулювали дозвіл на роботу в Україні, розгін мітингу в Одесі, а ВС РФ проводять навчання по захопленню об'єктів на півдні України.

Заборона Меджлісу

Учора "Верховний суд" Криму визнав Меджліс екстремістською організацією, а також заборонив його діяльність на території РФ. Там вважають, що кримсько-татарські лідери співпрацюють з терористичними організаціями. Глава Меджлісу Рефат Чубаров, у свою чергу, повідомив про те, що для органу вводиться надзвичайний режим з 26 квітня 2016 року, а місце розташування центрального офісу буде знаходиться в Києві. Зазначимо також, що за словами Чубарова, дипломатична сфера залишається і найефективнішою, і разом з тим недостатньою для звільнення Криму, а також додав, що не можна виключати і військовий фактор.

Новини України за 26 квітня: заборона Меджлісу і 30-річчя Чорнобиля

Фото: "Верховний суд" Криму заборонив діяльність Меджлісу в Росії

30 років з дня катастрофи на Чорнобильській АЕС

Вчора, 26 квітня, виповнилося 30 років з дня катастрофи на Чорнобильській АЕС, яка сталася 26 квітня 1986 року. У зв'язку з цим пройшли пам'ятні заходи, на яких був присутній Петро Порошенко. Так, президент повідомив про те, що Україна не зможе відмовитися від атомної енергетики, але додав, що про альтернативні джерела енергії необхідно думати. Також Порошенко заявив, що російська агресія створила загрозу атомної катастрофи на території України, так як військові дії ведуться в кількох сотнях кілометрів від Запорізької АЕС. Крім того, Єврокомісія виділить Україні 730 млн євро на проекти, пов'язані з Чорнобилем. Зазначимо також, що президент України підписав указ про створення Чорнобильського заповідника.

Новини України за 26 квітня: заборона Меджлісу і 30-річчя Чорнобиля

Фото: вчора виповнилося 30 років з дня катастрофи на Чорнобильській АЕС

Скандал з Шустером

Вчора стало відомо про те, що дозвіл на роботу в Україні журналіста Савіка Шустера анульовано. Так, представник Київського центру зайнятості заявив про те, що його позбавили ліцензії на роботу з причини того, що журналіст надав недостовірні дані. Зокрема, коли в березні 2016 року Шустер подавав документи на продовження ліцензії, він не підкріпив до них довідку про порушену проти нього кримінальному провадженні. У свою чергу, сам журналіст, коментуючи цю подію, заявив, що "влада абсолютно не терпить ніякої критики". Крім того, міністр інформполітики Юрій Стець повідомив про те, що планує обговорити ситуацію з главою Мінсоцполітики Олександром Ревою, і додав, що буде "стояти на позиції журналіста при будь-яких обставинах". Зазначимо, що Шустер є громадянином Канади.

Новини України за 26 квітня: заборона Меджлісу і 30-річчя Чорнобиля

Фото: Шустеру анулювали дозвіл на роботу в Україні

Розгін мітингу в Одесі

В Одесі вчора рано вранці невідомі напали на учасників мітингу за відставку мера міста Геннадія Труханова, в результаті чого один з активістів отримав поранення. Пізніше в поліції повідомили про затримання 5 нападників. Однак мерія все-таки була розблокована, зробили це заступник міського голови разом з працівниками міськради. Після бійці спецбатальйону поліції оточили будівлю. Комунальники, у свою чергу, спробували очистити площу перед мерією від залишків наметового містечка, проте учасники мітингу чинили опір. Варто також відзначити, що Михайло Саакашвілі закликав Порошенко ввести в Одесу підрозділу Нацгвардії, щоб запобігти можливі провокації напередодні річниці трагедії 2 травня.

Новини України за 26 квітня: заборона Меджлісу і 30-річчя Чорнобиля

Фото: Розгін мітингу в Одесі

ВС РФ проводять навчання по захопленню об'єктів на півдні України

Українська розвідка повідомляє, що в Криму на території в районі аеродрому "Джанкой" Повітряні сили РФ проводять навчання захоплення найбільш важливих військових і цивільних об'єктів на території півдня України. Відзначається, що в ході цих заходів, використовуються парашутні системи, які дозволяють приземляться в обрану точку десантування. У повідомленні також йдеться, що "район проведення заходу відповідає фізіко-географічним умовам Херсонської та Миколаївської областей".

Новини України за 26 квітня: заборона Меджлісу і 30-річчя Чорнобиля

Фото: ВС РФ проводять навчання по захопленню об'єктів на півдні України

Читайте також: авторський матеріал про перспективи дострокового переобрання Ради, а також 10 фактів про Чорнобильську катастрофу в картках.