Новини за 28 вересня: доповідь по катастрофі МН17 і питання строків зняття депутатського імунітету

НовиниНадзвичайні події    29.09.2016 - 00:01
Фото: катастрофа Boeing MH17 над Донбасом сталася 17 липня 2014 року
Фото: катастрофа Boeing MH17 над Донбасом сталася 17 липня 2014 року

Найголовніше за середу

Новини України та світу за 28 вересня: слідство по МН17 підтвердило причетність Росії до катастрофи, Юрій Луценко ініціює скорочення терміну зняття депутатської недоторканності, Україна і НАТО підписали угоду про охорону інформації з обмеженим доступом, в Україні введуть посаду дільничних поліцейських, а на 94-му році життя помер колишній президент Ізраїлю Шимон Перес

Звіт з MH17

Учора в Гаазі міжнародна слідча група представила попередні результати розслідування авіакатастрофи МН17. Зокрема, слідство підтвердило причетність Росії до катастрофи. У доповіді йдеться про те, що Boeing МН17 був збитий з пускової установки "Бук", яка була доставлена в Україну з РФ. Встановлено також, що лайнер був збитий із Снігового, яке і на той момент, і зараз, підконтрольне проросійських бойовиків. Крім того, слідство виключило три з чотирьох версій катастрофи, відповідно, остаточна версія – атака з землі. Також вдалося ідентифікувати особи підозрюваних 100. У Росії, звичайно ж, продовжують заперечувати той факт, що ракета з MH17 була запущена з території проросійських бойовиків. А в Держдумі РФ назвали "нісенітницею" вчорашній доповідь. Тим не менш, щоб встановити всі деталі катастрофи і прийти до висновків, з якими згодні всі, строк розслідування продовжено до 2018 року.

Луценко хоче знімати депутатську недоторканність швидше

Юрій Луценко хоче, щоб процес зняття депутатської недоторканності проходив швидше. У цьому питанні він буде звертатися за допомогою до депутатів. Так, термін розгляду регламентним комітетом може стати менше 20 днів, а термін підготовки відповіді депутата – менше тижня. "І друге: після внесення офіційного подання на зняття недоторканності, до спікера Верховної Ради... у відповідного депутата повинно припинятися дія його закордонних паспортів", - додав глава ГПУ.

Україна і НАТО підписали угоду про охорону інформації

Україна і НАТО підписали міжнародну угоду про охорону інформації з обмеженим доступом. Цей документ деталізує попередню домовленість - Угода про безпеку між Україною та НАТО від 1995 року, а також наблизити нас до стандартів альянсу. Від України угоду підписав глава СБУ Василь Грицай, з боку НАТО - директор офісу безпеки Альянсу Тодд Браун.

В Україні введуть посаду дільничних поліцейських

До кінця цього року в Україні з'являться дільничні поліцейські. Таке нововведення передбачено в рамках реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в країні. У першу чергу це стосується територіальних громад. Саме там дільничні поліцейські і з'являться. Крім того, до 2017 року Кабмін хоче підготувати законопроект, який передбачає передачу деяких адмінпослуг органів самоврядування. Зокрема, це видача водійських прав, держреєстрація транспорту, а також реєстрація актів цивільного стану на рівні міст обласного значення.

Помер Шимон Перес

Вчора на 94-му році життя в лікарні помер екс-президент Ізраїлю Шимон Перес. Два тижні тому він був госпіталізований після інсульту. Лікарям вдалося досягти певного прогресу в його стані. Однак у вівторок родичі повідомили, що стан екс-президента різко погіршився.

Читайте також: авторські матеріали про те, що готуються обговорювати на зустрічі Нормандської четвірки, про те, хто збив Boeing MH17, а також інтерв'ю з головним військовим прокурором України Анатолієм Матиосом.

On Top