НБУ назвав найприбутковіший сегмент банківського бізнесу

НБУ назвав найприбутковіший сегмент банківського бізнесу
Фото: національна валюта (прес-служба НБУ)

Споживчі кредити приносять банкам найбільший прибуток

Кредитування фізичних осіб залишається для банків найбільш дохідним сегментом завдяки високому попиту на споживчі кредити. Про це йдеться в Огляді банківського сектору Національного банку Україні за серпень 2019 ркоу.

Як зазначається в огляді, порівняно з березнем вартість кредитів для фізичних осіб зросла на 0.9 в.п. до 29,5% річних, а для бізнесу зменшилася на 0,1 в.п. до 17,1%.

За даними НБУ у І півріччі 2019 року чистий прибуток банківського сектору склав 31 млрд грн. Це у 3,8 рази вище р/р і більше, ніж прибуток за весь 2018 рік. Майже 60% прибутку сектору сформував "ПриватБанк". З 76 платоспроможних прибутковими були 66 банків. Їхній прибуток становив 31,9 млрд грн.

Операційні доходи банків зросли на 41,7% р/р, а операційні витрати - лише на 10,7% р/р. Відтак операційний прибуток до формування резервів збільшився на 89,1% р/р.

"Динаміку операційних доходів визначило стійке зростання чистого процентного (+20,2% р/р) та чистого комісійного (+17,4% р/р) доходів завдяки стрімкому розвитку споживчого кредитування та безготівкових операцій з населенням", - йдеться в огляді.

У НБУ вважають, що розпочатий Національним банком цикл зниження ставок позитивно впливатиме на прибутковість банків, бо вартість фондування знизиться, а високий попит у роздрібному сегменті підтримає високі ставки за споживчими кредитами. Темпи зростання депозитів хоча і скоротяться, але залишаться достатніми для підтримки кредитування, насамперед роздрібного.

"НБУ підтверджує свої попередні очікування зростання чистого гривневого роздрібного кредитного портфеля на рівні понад 30% р/р", - йдеться в документі.

НБУ назвав найприбутковіший сегмент банківського бізнесу

bank.gov.ua

Нагадаємо, Національний банк України прийняв рішення знизити облікову ставку з 17,5% до 17,0% річних з 19 липня. Як зазначив глава НБУ Яків Смолій, дані по інфляції дозволяють НБУ продовжити цикл зниження облікової ставки.

Нагадаємо, згідно з результатами "Опитування про умови банківського кредитування" за II квартал, проведеного Національним банком, українські банки очікують зростання обсягів кредитування протягом наступних 12 місяців.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся