"Народний контроль" пропонує зобов’язати олігархів платити ринкові зарплати робітникам на їх підприємствах

"Народний контроль" пропонує зобов’язати олігархів платити ринкові зарплати робітникам на їх підприємствах
Фото: Добродомов і Волинець на брифінгу

Депутати пропонують запровадити механізм нарахування галузевої мінімальної зарплати, розмір котрої буде прив’язаний до вартості продукції, яку підприємства постачають за кордон за світовими цінами. Відповідний законопроект №5158 вже зареєстровано у Верховній Раді.

Зокрема, передусім йдеться про робітників металургійної, аграрної та машинобудівної галузі, частка експорту котрих становить понад половину загальногоукраїнського.

Ініціатори законопроекту №5158 – депутат "Народного контролю" Дмитро Добродомов і голова Конфедерації Незалежних профспілок Михайло Волинець на брифінгу заявили, що запровадження галузевої мінімальної зарплати дасть змогу безболісно для держбюджету удвічі підвищити доходи 5 млн  українців, які працюють на експортоутворюючих підприємствах, котрі здебільшого належать олігархам.

"Простіше кажучи, ми хочемо змусити олігархів встановити ринкові зарплати на їхніх підприємствах.  Українські металургійні гіганти та агрохолдинги збувають свою продукцію на ринках ЄС та Китаю за світовими цінами. Натомість зарплати платять у 7-12 разів нижчі, аніж на аналогічних підприємствах сусідньої Польщі", – пояснив Дмитро Добродомов.

Він зазначив, ухвалення законопроекту дозволить удвічі підняти зарплати 5 мільйонам українців вже з наступного року.

"Народний контроль" пропонує зобов’язати олігархів платити ринкові зарплати робітникам на їх підприємствахТакож ініціатори законопроекту переконані, що нововведення дасть змогу збільшити надходження до бюджету з податку на зарплати.

"А відтак отримаємо ресурс безболісно для бюджету підняти пенсії та зарплати працівникам соцсфери. Єдині, кому невигідна галузева мінзарплата, – власники фінансово-промислових груп, які й опиратимуться розгляду цього законопроекту. Саме вони зацікавлені і надалі отримувати надприбутки за рахунок зубожіння простих українців", – переконаний  Добродомов.

Нардеп наголосив, що група "Народний контроль" у парламенті разом із профспілковими організаціями  наполягатиме на розгляді законопроекту №5158  у пакеті "бюджетних" пропозицій.

Нагадаємо, у ВРУ зареєстровано законопроект №5158 про встановлення галузевої мінімальної зарплати для робітників експортних галузей. Ініціаторами законопроекту №5158 виступили депутати міжфракційного об’єднання "Народний контроль"  Дмитро Добродомов, Олег Мусій, Богдан Матківський та Андрій Антонищак.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся