МінАП планує у вересні внести в Раду законопроекти для запуску ринку землі

НовиниАПК    27.07.2017 - 10:59
Фото: Максим Мартинюк (minagro.gov.ua)
Фото: Максим Мартинюк (minagro.gov.ua)

Йдеться про законопроекти про обіг земель і про фінансову підтримку ринку землі

Міністерство аграрної політики і продовольства закінчить роботу над необхідними для запуску ринку землі законопроектами до кінця серпня і у вересні внесе їх до Верховної Ради України. Про це повідомив в. о. глави МінАП Максим Мартинюк в інтерв'ю телеканалу "112 Україна".

Зокрема, йдеться про законопроекти про обіг земель і про фінансову підтримку ринку землі.

"Необхідне прийняття законопроекту "Про обіг земель", в якому потрібно чітко прописати, що ми його робимо в інтересах дрібних і середніх товаровиробників. І в результаті, ми хочемо, щоб в селі з'явився дрібний і середній клас. Законопроект про фінансову підтримку ринку землі, яка може здійснюватися кількома методами, наприклад, у вигляді видачі кредитів, держава може виступати гарантом для кредитів. Також, держава може компенсувати частково кредитну ставку. Ось ці два закони - це мінімально необхідний пакет (для переходу до ринку землі, - ред.). Ми фіналізуємо ці законопроекти до кінця серпня. У вересні вони будуть внесені до Верховної Ради", - розповів Мартинюк.

За його словами, зараз в Раді немає 226 голосів для скасування мораторію на продаж сільгоспземель. При цьому він упевнений, що з 1 січня 2018 року в Україні буде дано старт земельній реформі.

"З урахуваннямм попереднього досвіду, я думаю, що буде політичний консенсус з питання ринку землі, в мораторії не буде необхідності. У Земельному кодексі написано, що мораторій скасовується при наявності двох умов: прийняття законопроекту "Про обіг земель" і фактичне закінчення дії його терміну, в даному випадку з 1 січня 2018 року. У той же час, якщо законопроект "Про обіг" не прийнятий, то мораторій триває", - сказав він.

Нагадаємо, комітет парламенту з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендує ВР прийняти за основу законопроект №6049-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації використання масивів земель сільськогосподарського призначення".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top