Матіос вважає, що зміни до КПК можуть спричинити колапс правоохоронної системи

Новини Політика 12.10.2017 - 15:03
Фото: Анатолій Матіос (РБК-Україна)
Фото: Анатолій Матіос (РБК-Україна)

Матіос вважає, що зміни до КПК підписувати не можна

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос вважає, що зміни до Кримінального процесуального кодексу (КПК) України можуть спричинити колапс правоохоронної системи. Про це йдеться у його листі до ректора Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка Леоніда Губерського, який Матіос опублікував у Facebook.

"На думку колективу Головної військової прокуратури та моє глибоке переконання, окремі положення закону (Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу Украни, Цивільного процесуального кодексу Украни, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів", яким, зокрема, внесено зміни до КПК), які стосуються суто змін до КПК України, не мають нічого спільного із судовою реформою. Більш того, застосування деяких норм на практиці унеможливить належне проведення досудового розслідування, створює раельну загрозу як забезпеченню прав потерпілих, так і виконанню завдань кримінального провадження, а також може спричинити колапс правоохоронної системи в цілому", - йдеться у листі Матіоса.

Так, Матіос вважає, що зміни до КПК підписувати не можна. З такою позицією він 
звернувся до всіх керівників правоохоронних органів та керівників юридичних вишів і Академії правових наук.

"Не полишаю надії, що голова ВР України Парубій одумається і не придумуватиме "ноу-хау" в частині "здійснення редакційного та техніко-юридичного доопрацювання", а фактично переписування окремих норм закону. Якщо так зроблять - це становитиме склад злочину", - написав Матіос.

 

Щодо змін до КПК, які зруйнують слідство правоохоронних органів та обмежать права громадян Зміни до КПК підписувати не...

Опубліковано Анатолієм Матіосом 12 жовтня 2017 р.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Національне антикорупційне бюро закликало президента України Петра Порошенка не допустити блокування роботи органів досудового розслідування і ветувати суперечливі зміни в Кримінальний процесуальний кодекс, передбачені законопроектом №6232 (так звана "судова реформа").