ru ua

Консул розповів, коли буде призначено перше судове засідання по справі Мазура

Консул розповів, коли буде призначено перше судове засідання по справі Мазура Фото: Ігор Мазур (facebook.com)

Судове засідання відбудеться, коли російська сторона передасть екстрадиційний запит і матеріали справи

Український консул в Любліні Юрій Кучерявий розповів, коли буде призначено перше судове засідання у справі громадянина України Ігоря Мазура. Про це він повідомив на брифінгу, передає РБК-Україна.

За його словами, "коли росіяни надішлють екстрадиційний запит і матеріали, тоді буде призначено перше судове засідання, під час якого будуть розглядатися ці матеріали". В даний час польська прокуратура чекає саме цих матеріалів, а саме підтвердження розшуку каналами Інтерполу, додав консул. Також Росія повинна відправити матеріали, в яких зазначено, в чому саме обвинувачують Мазура.

На думку Мазура, суд може відбутися вже наступного тижня.

Додамо, що, за словами Мазура, останні кілька місяців РФ почала активно працювати на міжнародному рівні.

"Я не думаю, що хтось мене здав. Швидше за все, останні кілька місяців Росія почала активно працювати на міжнародному рівні ... Інтерпол здався і вирішив включити нас в цей "чорний список". Так само вони погодилися з тим, що російський суд, який може мене судити або когось із хлопців, може справедливо судити ", - заявив Мазур.

Активіст не виключає, що інші українці можуть бути внесені до "чорного списку" Інтерполу.

"Інтерпол, який раніше не ставив у чорний список тих, хто на Кавказі висвітлював ті злочини, які робила російська армія в 90-х роках, в Грузії і Чечні, зараз включив нас в розшук. Я не виключаю, що, крім мене, і інші можуть бути в списку ", - сказав він.

Нагадаємо, 9 листопада в Польщі на кордоні "Дорогуськ" затримали українського активіста і співробітника Секретаріату уповноваженого Верховної ради України з прав людини Ігоря Мазура. Затримання було проведено за запитом Російської Федерації.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявил, що РФ звинувачує Мазура в тому, що він нібито в 1994-2000 роках брав участь у складі збройного формування у бойових сутичках з федеральними силами на території Чечні.

Мазура привезли до прокуратури для допиту. Український консул зазначав, щочерез резонансну справу засідання суду відбудеться у Любліні.

Український омбудсмен Людмила Денісова сьогодні повідомила, що судове засідання по обранню запобіжного заходу Мазуру не відбулося. Мазура передали на поруки Генерального консула України в Любліні, повідомила Денисова. Вона також додала, що на час очікування і розгляду екстрадиційного запиту він буде проживати в Генеральному консульстві.