Комітет рекомендує Раді передбачити можливість розгляду проваджень колегією суддів

НовиниПолітика    21.04.2017 - 11:14
Фото: засідання комітету
Фото: засідання комітету

Законопроект рекомендується прийняти за основу

Комітет парламенту з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект №4546 "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо розгляду кримінальних проваджень колегією суддів". Про це повідомляє прес-служба Ради.

Так, законопроектом пропонується внести до статті 31 КПК України зміни, відповідно до яких розгляд кримінальних проваджень в суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк більше десяти років, здійснюватиметься колегіально у складі трьох професійних суддів лише за клопотанням обвинуваченого. За відсутності клопотання це провадження розглядатиметься суддею одноособово.

При цьому, відповідно до чинної редакції частини 2 статті 31 чинного КПК, розгляд кримінальних проваджень в суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк більше десяти років, здійснюється колегіально у складі трьох професійних суддів.

Отже, виникає необхідність кожен раз формувати склад суду із трьох професійних суддів при розгляді усіх справ даної категорії. Дійсна кількість суддів у судах першої інстанції, а також різні обставини, що перешкоджають сформувати потрібний склад (тимчасова непрацездатність судді, перебування його у відпустці, тощо) часто спричиняють неможливість сформувати склад суду для розгляду вказаних кримінальних проваджень. Внаслідок цього справа передається з одного суду до іншого, що, у свою чергу, призводить до порушення вимог статті 6 Конвенції Ради Європи про захист прав людини та основоположних свобод щодо розгляду справи упродовж розумного строку.

"Члени Комітету підтримали законопроект, прийняття дозволить пришвидшити строки розгляду кримінальних проваджень, що позитивно вплине на реалізацію прав сторін, дотримання засад кримінального провадження, у тому числі не порушення розумних строків", - зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, раніше Рада прийняла за основу в першому читанні законопроект №6220 "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань і підстав закриття кримінального провадження". Документ підтримали 258 депутатів ВР.

On Top