ru ua

Кабмін представляє проект бюджету на 2020 рік

Кабмін представляє проект бюджету на 2020 рік Іллюстративне фото (РБК-Україна)

Держбюджет на 2020 рік представляє міністр фінансів Оксана Маркарова

Кабінет міністрів у ході засідання парламенту представляє проект державного бюджету на 2020 рік. Про це заявив голова Верховної ради Дмитро Разумков, передає кореспондент РБК-Україна.

Держбюджет на 2020 рік представляє міністр фінансів Оксана Маркарова.

Фото: презентація бюджету в Раді (Віталій Носач/РБК-Україна)

"Розглядаємо питання про представлення проекту закону "Про державний бюджет на 2020 рік". Питання розглядається за процедурою повного обговорення", - заявив Разумков.

У проекті державного бюджету України на 2020 рік на національну безпеку і оборону закладено 245,8 млрд грн або 5,4% ВВП.

Для Державної кримінально-виконавчої служби передбачили витрати в сумі 7,6 млрд грн.

У проект бюджету на 2020 рік Кабмін заклав державну підтримку вугільної галузі в обсязі майже 3 млрд гривень, енергетичної галузі в обсязі майже 1 млрд гривень,

При цьому для забезпечення здійснення заходів, спрямованих на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад у проект державного бюджету закладаються бюджетні асигнування в обсязі 2,1 млрд гривень.

З метою відновлення і розвитку автомобільних доріг та підвищення рівня безпеки дорожнього руху при плануванні показників державного бюджету України на 2020 рік в складі спеціального фонду державного бюджету створений державний дорожній фонд - 69,6 млрд грн.

У документі витрати на наукову і науково-технічну діяльність враховані в обсязі 10,1 млрд грн, з яких за загальним фондом державного бюджету - 7,3 млрд гривень.

При плануванні проекту на здійснення природоохоронних заходів закладені кошти загального фонду в обсязі 0,2 млрд грн та спеціального фонду в обсязі 16,5 млн грн.

На реалізацію програми медичних гарантій враховані видатки в обсязі 72,1 млрд грн.

На фінансування культури та інформаційної сфери в проект державного бюджету України на 2020 рік по загальному фонду передбачені видатки в сумі 8,6 млрд гривень.

У проект державного бюджету України на 2020 рік видатки на освіту враховані в обсязі 136,4 млрд гривень.

Як писало РБК-Україна раніше, представник уряду у Верховній раді Ірина Верещук анонсувала, що Кабмін презентує проект держбюджету на 2020 рік у неділю, 15 вересня.

Підкреслимо, президент України Володимир Зеленський доручив уряду внести проект державного бюджету на 2020 рік до 15 вересня. Глава держави призначив відповідальними за подання держбюджету прем'єр-міністра Олексія Гончарука і міністра фінансів Оксану Маркарову.

Нагадаємо також, голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія анонсував розгляд держбюджету на 2020 рік на наступному пленарному тижні. Він відзначав, що Раді буде представлена ​​перша версія документу про державний бюджет.