ua en ru

Гройсман йде у відставку

Гройсман йде у відставку Фото: Володимир Гройсман (РБК-Україна)

Гройсман заявив, що піде у відставку після наступного засідання уряду

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що йде у відставку. Про це він заявив під час брифінгу 20 травня, передає РБК-Україна.

"Я прийняв для себе рішення подати у відставку відразу після проведення в середу чергового засідання уряду", - заявив він.

Прем'єр-міністр нагадав, що Володимир Зеленський під час інавгураційної промови заявив, що уряд має скласти повноваження.

"Я думаю, ви всі розумієте, що уряд складає повноваження перед новообраною Верховною радою України, а не перед новообраним президентом", - сказав Гройсман.

Гройсман йде у відставку

Фото (facebook.com/Василь Рябчук)

Гройсман також заявив: "За три роки роботи уряду мені абсолютно не соромно за те, що нам вдалося зробити, і наскільки адекватно ми реагували на виклики і кризи, які перед нами стояли".

Нагадаємо, сьогодні президент України Володимир Зеленський під час церемонії інавгурації 20 травня звернувся до Кабінету міністрів із закликом піти у відставку. Він зазначив, що в українському уряді повинні бути нові обличчя і нові "прозорі правила гри".

Крім того, Зеленський на церемонії інавгурації оголосив про розпуск Верховної ради.

Раніше Гройсман заявив, що планує залишатися на своїй посаді до парламентських виборів, які відбудуться в жовтні 2019 року. Гройсман тоді нагадав, що президентські і парламентські вибори - це різні речі, ніяк між собою не пов'язані. Тоді прем'єр нагадав, що після того, як буде обраний наступний парламент, буде сформована нова коаліція і новий уряд.

Також 11 квітня, після першого туру президентських виборів Гройсман заявив, що в разі перемоги Зеленського на виборах 2019 він не має наміру добровільно йти у відставку.

22 квітня Гройсман заявив про намір сформувати нову політичну силу для участі в парламентських виборах, які пройдуть восени.