ru ua

ГПУ зупинила процедуру отримання інформації з телефонів журналісток Седлецької і Бердинських

ГПУ зупинила процедуру отримання інформації з телефонів журналісток Седлецької і Бердинських Фото: Наталія Сідлецька (facebook.comCentreUA.org)

Доступ до телефонів журналісток припинений на виконання рішення ЄСПЛ

Генеральна прокуратура України (ГПУ) припинила отримання даних із телефону редактора програми журналістських розслідувань "Схеми" Наталії Седлецької. Про це повідомив речник ГПУ Андрій Лисенко у Facebook.

Лисенко повідомив, що до ГПУ було передано лист від Європейського суду з прав людини уповноваженим у справах ЄСПЛ.

"Листом повідомлено про застосування у справі "Седлецька проти України" тимчасового заходу в інтересах сторін та для здійснення належного провадження у справі. Згідно із зазначеним листом, з 18 вересня 2018 органи державної влади України зобов’язано утриматися від доступу до будь-яких відомостей, зазначених у рішенні Печерського районного суду м. Києва від 27 серпня 2018 року стосовно Седлецької Н.Ю.", - зазначив Лисенко.

Таким чином, за його словами, ГПУ повністю виконує рішення ЄСПЛ. Окрім того, припинено взяття даних із телефону журналістки Христини Бердинських. Обмеження судом застосовано на період з 18 вересня до 18 жовтня 2018 року.

"Зазначене рішення Європейського суду з прав людини не є остаточним у справі "Седлецька проти Україні" та винесено в порядку Правила 39 Регламенту Суду.
Генеральною прокуратурою України надаватиметься вичерпна інформація, необхідна суду для ухвалення об’єктивного рішення у зазначеній вище справі", - резюмував Лисенко.

ГПУ зупинила процедуру отримання інформації з телефонів журналісток Седлецької і Бердинських

Нагадаємо, Седлецька та Бердинських пов'язані зі справою щодо можливого розголошення державної таємниці та деталей досудових розслідувань директором Національного антикорупційного бюро України Артемом Ситником.

Раніше генеральним прокурор Юрій Луценко заявив, що ГПУ збиратиме лише ту інформацію з телефону головреда програми "Схеми" Наталії Седлецької, яка стосується перебування журналістки біля чи в будівлі Національного антикорупційного бюро (НАБУ). Загалом ГПУ отримала доступ до телефонів ще двох людей, окрім головного редактора програми журналістських розслідувань "Схеми" Наталії Седлецької.

Уже 21 вересня стало відомо, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) зареєструвала кримінальне провадження за фактом можливого розголошення даних попереднього розслідування керівником НАБУ Артемом Ситником.