У Держдумі РФ допускають вихід країни з Ради Європи
Пушков назвав вихід Росії з Ради Європи крайнім заходом, але можливою в безвихідній ситуації
Голова комітету Держдуми РФ з міжнародних справ Олексій Пушков вважає вихід Росії з Ради Європи крайньою, але можливою в безвихідній ситуації заходом. Про це він заявив на слуханнях у нижній палаті російського парламенту, присвячених перспективам співпраці Росії і Заходу.
"Повний і остаточний вихід - це крайня міра, вона можлива. Я не вважаю, що вона неможлива. Але це має бути результатом виникнення безвихідній ситуація", - зазначив він.
На думку російського політика, питання про перебування в Раді Європи - серйозний і стратегічний.
"Справа в тому, що є такий принцип: коли країна вступила в міжнародну організацію, то, як правило, вона з неї не виходить. Подивіться на історію міжнародних відносин, фактично неможливо знайти випадки виходу держави з міжнародної організації. Тільки якщо ця міжнародна організація не оголошує таку політичну війну цій державі. Більшість у Парламентській асамблеї Ради Європи оголосило нам політичну війну. І ми на це відповідним чином відреагували", - зауважив Пушков.
При цьому він підкреслив, що керівництво Ради Європи Росії політичну війну не оголошував. Однак Пушков піддав критиці держсекретаря США Джона Керрі.
"Глава американської дипломатії "може скільки завгодно відвозити з Москви матрьошок, але поки прориву в діалозі РФ і США не відбувається. А все тому, що логіка відносин Заходу зараз зовсім інша - спрямована на конфронтацію», - зазначив Пушков.
Нагадаємо, раніше віце-спікер Держдуми РФ Олександр Романович запропонував створити в Росії координаційний центр пропаганди за зразком ідеологічного відділу ЦК КПРС.