ru ua

ЄС опублікував список з 11 осіб, які потрапляють під санкції

Європейський союз опублікував список з 11 осіб, які потрапляють під санкції.

Європейський союз опублікував список з 11 осіб, які потрапляють під санкції. Про це йдеться в офіційному журналі ЄС.

Так, у список увійшли: прем'єр-міністр самопроголошеної "Донецької народної республіки" (ДНР) Олександр Бородай, голова "Служби безпеки ДНР" Олександр Ходаковський, віце-прем'єр ДНР з соціальної політики Олександр Калюсский, міністр ДНР з інформації та масових комунікацій Олександр Хряков, прем'єр-міністр самопроголошеної "Луганської народної республіки" (ЛНР) Марат Баширов, віце-прем'єр ЛНР Василь Нікітін, голова "Верховної ради ЛНР" Олексій Карякін, міністр внутрішніх справ ЛНР Юрій Івакін, міністр оборони ЛНР Ігор Плотницький, а також командир Козачого війська в Донецькій області" Микола Козицин і один з лідерів груп бойовиків Олексій Мозговий.

Нагадаємо, напередодні Євросоюз вирішив додати 11 нових імен до списку осіб, щодо яких будуть застосовані візові та економічні санкції через ситуацію в Україні. Повідомлялося, що новий список складається в основному з українських ополченців.

Активи внесених до реєстру осіб будуть заморожені, їм також заборонять в'їзд на територію Євросоюзу. Санкції набувають чинності 12 липня.

У березні 2014 р. Євросоюз ввів санкції проти російських чиновників, депутатів і журналістів, загалом до списку увійшли 33 людини. У квітні список був розширений на 15 осіб.

Рада ЄС пояснила, що включених до списку осіб керівництво Євросоюзу вважає винними у підриві територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України. Пізніше Брюссель заявив про можливість введення масштабних економічних санкцій, спрямованих проти цілих галузей російської економіки, в тому числі енергетики.