Експерти підтримали повернення ПДВ і заводам по переробці олійних культур, і виробнику

Експерти підтримали повернення ПДВ і заводам по переробці олійних культур, і виробнику
Фото: збір урожаю (pixabay.com-CJ)

Таким чином, олійна галузь буде захищена від вивозу сої з країни як сировини для переробки на заводах Європи і Росії

Підтримка внутрішнього товаровиробника – єдиний спосіб розвитку української економіки. Про це сказали експерти, коментуючи підсумки круглого столу "Ефективний механізм оподаткування аграріїв: пошук справедливості", повідомляють українські ЗМІ.

"Ні один учасник круглого столу не сумнівається в необхідності підтримки стимулювання українського переробника. У той же час ми повинні підтримувати аграрія, який вирощує сільгосппродукцію", - підкреслив Олександр Бакуменко, заступник голови аграрного комітету ВРУ

"Стаючи сировинним придатком Україна в довгостроковій перспективі нічого не виграє. Маючи власні переробні потужності по сої і рапсу, ми вивозимо сировину з країни, при цьому готовий продукт імпортуємо з інших країн – ріпакова олія і соєвий шрот з Туреччини. Ні для кого не секрет, що повернення попередньої версії Закону насамперед вигідно транснаціональним трейдерам, чиї переробні потужності знаходяться в Європі і Росії", - говорить Степан Капшук, голова асоціації "Укроліяпром", в склад якої входять десятки переробних підприємства.

Сторони прийшли до спільного висновку, що компромісним є рішення, що забезпечує повернення ПДВ і заводів по переробці олійних культур, і сільгоспвиробнику, який самостійно експортує вирощену продукцію. Таким чином, олійна галузь буде захищена від вивозу сої з країни як сировини для переробки на заводах Європи і Росії.

Активно оспорював цю позицію Михайло Соколов, голова ВАР, громадянин Росії "Зараз звучать маніпуляції про те, що ми підтримуємо закордонних трейдерів і Росію. А насправді я просто хочу, щоб мої гроші залишилися у мене". – зазначив Соколов.

"Коли я працював в американській компанії Cargill, нашому заводу дуже допомагала підтримка держави. Зараз я вважаю що переробка підтримки не потребує", - зазначив народний депутат Іван Мірошниченко.

"Ми впевнені, що конкуренція за сою буде такою ж високою, як зараз за соняшник. Відповідно, це не дасть цінами на внутрішньому ринку впасти. У товаровиробника буде вибір – продати свою продукцію переробнику, який бореться за сировину і готовий давати високу ціну, або ж експортувати її самому. Ні в одному з цих випадків фермер не програє. У той же час ми дамо можливість для розвитку цілої галузі всередині країни", – коментує побоювання Соколова директор Адампольского заводу по переробці сої Дмитро Мотузко.

Нагадаємо, у Верховній раді зареєстрований законопроект скасовує раніше внесені зміни до Податкового кодексу України щодо створення умов для стимулювання переробки сої всередині країни.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся