ЄЕК сподівається, що Вірменія увійде в число країн-засновників Євразійського економічного союзу

Євразійська економічна комісія (ЄЕК) розраховує, що Вірменія увійде в число країн-засновників Євразійського економічного союзу, заявив журналістам міністр з торгівлі ЄЕК Андрій Слєпнєв.

"Я б не говорив про синхронізацію з Киргизією. Вірменія не має спільного кордону (з Митним союзом), Киргизія має, і не тільки з нами (МС), але ще і з Китаєм. Я б сказав так: нам слід дуже активно працювати, щоб в Євразійському економічному союзі ми були разом засновниками, але це така амбітне завдання", - сказав Слєпнєв, відповідаючи на питання, чи будуть синхронізовані процеси приєднання до Митного союзу Вірменії та Киргизії.

Він зазначив, що після рішення Вірменії про приєднання до МС піде велика кількість технічних питань і, можливо, навіть непростих. "Але це вже іншого рівня завдання, головне - політична воля і рішення", - додав Слєпнєв.

За його словами, для приєднання Вірменії до МС потрібна адаптація вірменського законодавства. "Це великий обсяг завдань у сфері митного регулювання, технічного регулювання, зовнішньоторговельного регулювання", - пояснив міністр з торгівлі ЄЕК, підкресливши, що деякі питання потребують великої активної спільної роботи.

Вірменія висловила бажання приєднатися до МС 3 вересня 2013 р., а згодом брати участь у формуванні Євразійського економічного союзу. За словами першого віце-прем'єра РФ Ігоря Шувалова, переговори щодо вступу Вірменії в союз можуть початися вже в жовтні 2013 р. Як повідомив 9 вересня 2013 р. Шувалов, експертна група, яка працює над цим питанням, вважає, що вже 25 вересня на засіданні Вищої економічної ради на рівні глав держав можна було б підготувати доповідь по можливості вступу Вірменії в Митний союз.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся