ua ru

Джонсон приїхав в Київ та отримав орден від Зеленського

Джонсон приїхав в Київ та отримав орден від Зеленського Фото: Борис Джонсон та Володимир Зеленський, лідери Британії та України (Віталій Носач, РБК-Україна)

Сьогодні, 24 серпня, з офіційним візитом в Україну прибув прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на президента України Володимира Зеленського.

Як повідомляє кореспондент РБК-Україна, на спільній прес-конференції у Києві український лідер вручив британському прем'єру орден.

"Я маю честь вручити Борису від імені усіх українців Орден Свободи, ця нагорода повністю відображає те, що він робить для нашої країни і для всієї Європи", - сказав Зеленський.

Зі свого боку Джонсон висловився про українців, які дають відсіч повномасштабній російській агресії.

"Ви змогли дати Путіну аперкот, відкинувши їх (російські війська - ред.) від Києва, від Харкова і зробили значно більш зрозумілим для світу, наскільки він жахливо помилився недооцінивши загрозу цієї війни і ту ціну, яку ви готові заплатити, захищаючи вашу улюблену країну. Я салютую сміливості звичайних українців, які просто продовжують жити своїм життям", - сказав прем'єр Британії.

Що таке Орден Свободи

Орден Свободи був створений для відзначення громадян та іноземців за видатні та особливі заслуги в утвердженні суверенітету та незалежності України, консолідації українського суспільства, розвитку демократії, соціально-економічних та політичних реформ, відстоюванні конституційних прав і свобод людини і громадянина.

Ця нагорода - найвищий орден України, який можуть отримати іноземці та особи без громадянства. Для українських громадян найвищою ж нагородою є звання Героя України.

Серед нагороджених Орденом Свободи, зокрема, колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель.