Дискредитація ролі Кучми у переговорному процесі пов'язана з політичними інтригами, - політолог
Дії екс-Президента України Леоніда Кучми в якості представника України в контактній групі з врегулювання бойових дій на Донбасі спрямовані на розв'язання кризи на сході України. Таку думку висловив політолог Віктор Небоженко.
"Дії, що вживаються Кучмою, говорять про те, що він хоче зробити свій внесок у вирішення ситуації в Україні. Знаючи Леоніда Даниловича близько двадцяти років, я не вірю, що ця людина може вести подвійну гру. Він цінує Україну і себе. Думаю, з часом ми дізнаємося більше про внесок Кучми в Мінський процес і вирішення ситуації на Донбасі", - сказав політолог.
"Відомо, що третя сторона переговорного процесу, яка намагається помирити опонентів, завжди заважає і викликає роздратування і підозрілість учасників. І тут випадок з Леонідом Кучмою не одиничний", - так експерт пояснив невдоволення представників так званих ДНР і ЛНР позицією Кучми в мінському переговорному процесі, а також критику в його адресу в межах України.
Небоженко зазначив, що після "Мінська-2" можна побачити прямопротилежні оцінки, що даються переговірникам. Політолог підкреслив, що дії Кучми нині оцінюються по-різному: кимось позитивно, кимось негативно.
На думку політолога, спроби дискредитувати Кучму через розкручування нового витка справи Гонгадзе і критику його ролі як парламентера від України, не є раціональними. "Спроби дискредитації Кучми, як парламентера на різних майданчиках, швидше за все, пов'язані з політичними інтригами. Частково до цього причетні бізнес-розбірки між Ігорем Коломойським і Віктором Пінчуком. Вони будуть тривати досить довго, але впутування імені Кучми в цей процес не вирішить їх конфлікти", - вважає експерт.
Небоженко також зазначив, що в корпоративному конфлікті двох бізнесменів, Пінчук дотримується іншої тактики, ніж його опонент.
"Можу сказати одне, що якщо це особисті суперечності між двома приблизно однаковими по потужності олігархами, то Пінчук навряд чи буде зачіпати родичів Коломойського з метою досягнення переваг у Високому суді Лондона", - заявив Небоженко.
Політолог також зазначив, що Кучма є досить важкою політичною фігурою, і спрогнозував, що атаки на нього не принесуть замовникам очікуваного результату.
"Якщо дискредитація ролі Леоніда Кучми в переговорному процесі пов'язана зі спробами Ігоря Коломойського побічно вплинути на конфлікт з Віктором Пінчуком, то це неправильно. Він ще міг би спробувати нейтралізувати як парламентера, наприклад, Віктора Медведчука, але не Леоніда Кучму, який десять років обіймав посаду Президента України. З політичної тяжкості це все-таки різні фігури", - підсумував експерт.