ru ua

День пам'яті та примирення: правоохоронці нагадали, яку символіку заборонено використовувати

День пам'яті та примирення: правоохоронці нагадали, яку символіку заборонено використовувати Фото: червоний мак - символ пам'яті жертв збройних конфліктів, починаючи із 1914 року (УНІАН)
Автор: РБК-Україна

Правоохоронці звернулися до громадян у зв'язку з відзначенням Дня пам'яті та примирення, а також Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Вони нагадали, що в Україні діє заборона на використання символіки тоталітарних режимів.

Так, використання забороненої символіки передбачає:

  • адміністративну відповідальність - стаття 173-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зазначає, що виготовлення і пропаганда георгіївської стрічки тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією георгіївської (гвардійської) стрічки або предметів, що містять її зображення.
  • кримінальну відповідальність - стаття 436 -1 Кримінального кодексу України - виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки і пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів карається позбавленням волі на строк до п’яти років.

День пам'яті та примирення: правоохоронці нагадали, яку символіку заборонено використовувати