Банк соратника Януковича під час Майдану вивів у офшори мільйони доларів, - розслідування
Власник фінустанови допомагав організовувати поставки зброї для розгону мирних демонстрантів
У останні дні правління колишнього президента України Віктора Януковича близько 19 мільйонів доларів США державних коштів були відведені з великого українського банку, який належав другові молодшого сина президента. Про це йдеться у новому розслідуванні Центра дослідження корупції та організованої злочинності з посиланням на документи з проекту Panama Papers.
Частина цих коштів опинилася у офшорних компаніях, пов'язаних із власником банку. Ще 38 мільйонів доларів зникли з рахунку, який той самий банк мав у Австрії.
"Південкомбанк" належав донецькому бізнесмену Руслану Циплакову. У 2014 його було рекласифіковано Національним банком України як "великий банк". Вважають, що успіх Циплакова був пов'язаний з його дружбою з покійним молодшим сином Януковича. Їх об'єднувала спільна пристрасть до гоночних автомобілів.
Однак, протягом декількох місяців після того, як Янукович і його сподвижники втекли з країни, Нацбанк оголосив банк Цаплакова неплатоспроможним.
Крім цього, на думку українських слідчих, об'єкт, що належав власнику банку, також використовувався для зберігання зброї, призначеної для використання проурядовими силами під час революції.
За словами слідчих, компанії Циплакова також намагалися допомогти Януковичу залишитися при владі.
Нагадаємо, 5 грудня Євросоюз затвердив "чорний список" з 17 країн-офшорів. До списку увійшли американські Самоа, Бахрейн, Барбадос, Гренада, Гуам, Південна Корея, Макао, Маршаллові Острови, Монголія, Намібія, Палау, Панама, Сент-Люсія, Самоа, Тринідад і Тобаго, Туніс і Об'єднані Арабські Емірати.