ua en ru

Представники IT-спільноти об'єдналися в ініціативну інтернет-групу Blockchain Ukraine

Представники IT-спільноти об'єдналися в ініціативну інтернет-групу Blockchain Ukraine Фото (Facebook /Troyboi.Yaroslav): ринок криптовалюти в Україні

Це стало реакцією "айтішників" на активізацію правоохоронців щодо учасників ринку інформтехнологій

Представники IT-індустрії України, слідом за активізацією правоохоронних органів стосовно суб'єктів ринку інформтехнологій, виступили з ініціативою про створення інтернет-групи Blockchain Ukraine у Facebook.

ВНИМАНИЕ! Начинаем вести реестр обысков и произвола среди IT-компаний. Помогать будут юристы и журналисты. Пока писать в комментариях к посту

Posted by Blockchain Ukraine on 6 листопада 2015 р.

"Спільнота покликана об'єднати компанії IT-сфери для спільного захисту від свавілля влади", - йдеться у блозі.

До Blockchain Ukraine увійшли як представники великого бізнесу, так і здебільшого дрібні підприємці, що займаються, зокрема, електронною комерцією і виробництвом промислового обладнання, адвокати і журналісти, а також потерпілі від обшуків, але не пов'язані з IT компанії.

Як заявив напередодні засновник Bitcoin Foundation Ukraine Михайло Чобанян в ефірі Шустер.Live, основна проблема на сьогодні - обшуки з вилученням обладнання, а не з копіюванням інформації, як це передбачає законодавство.

"Bitcoin - це одночасно інтернет-протокол, розрахункова одиниця і платіжна мережа в цій розрахунковій одиниці, тобто так чи інакше пов'язана з фінансовою галуззю. Ключові відмінності від існуючих систем - це перша розрахункова одиниця, яка повністю децентралізована... У разі з Bitcoin немає єдиного центру емісії: він скрізь і одночасно ніде. Він нічий і одночасно кожного з нас. Це як штучний інтелект, який самостійно вирішує завдання без будь-яких корупційних складових", - сказав Чобанян.

Нещодавній обшук, зі слів засновника Bitcoin Foundation Ukraine, пройшов без ексцесів, "плінтуса не зривати і стіни не трощили", але вилучили всю електроніку і особисті речі, не пустивши при цьому адвокатів. Як зазначив IT-фахівець, у кримінальній справі написано, що біткоіни - це, на думку МВС, електронні гроші, неузгоджені з Нацбанком. "Вони (НБУ, - ред.) їх не дозволяють, але і не забороняють", - зазначив Чобанян.

На даний момент представники IT-індустрії фіксують посилення силового тиску на бізнес. За словами засновника Bitcoin Foundation Ukraine, обшуки - це системна проблема країни, оскільки проходять не тільки в IT-компаніях, але і в роздробі по всій країні, і, як правило, спрямовані проти найменш захищених суб'єктів ринку - дрібних і середніх підприємців.

Своєю чергою, представник однієї з "постраждалих" фінкомпаній 24nonStop Андрій Степаненко (засновник компанії "АйТіФінанс") розповів, що її послугами, а це більше 6,5 тис. платіжних терміналів, користуються понад 6 млн українців у всіх областях України.

"У нас кримінальна справа за фінансування тероризму (порушена в липні 2014 р. не проти компанії, а проти осіб, з якими вона співпрацювала, - ред.). Оскільки ми загальноукраїнська компанія (7 років на ринку України, - ред.), наші термінали знаходилися в Донецькій і Луганській областях. Коли розпочалися військові дії, весь бізнес був просто в шоці, що робити: вивозити, міняти, як, взагалі, переорієнтуватися в цій ситуації. Так сталося, що рік тому СБУ завела кримінальну справу про те, що у нас термінали перебували на вже окупованих на той момент територіях. Офіційно це ще не було визнано окупованими територіями, там співпрацювали з нами приватні підприємці, які, на думку СБУ, щоб мати можливість працювати, платили "данину" місцевим бандитам. І ось зараз за такими ознаками нам закидають фінансування тероризму", - поскаржився Степаненко.

При цьому він додав, що правоохоронці не висувають проти компанії жодних підозр, "самих терористів нам не називають і факту передачі грошових коштів терористам абсолютно немає у справі".

"Чим займалося слідство рік, нам не відомо. Якоїсь підозри співробітникам компанії на сьогодні не пред'явлено, але сервери вилучено, розрахункові рахунки заблоковано", - уточнив адвокат 24nonStop Віталій Павленко. Вожночас компанія продовжує мати ліцензію Нацбанку. На його думку, причиною силового тиску на "айтішників" можуть бути "побори" з боку правоохоронців.

Участвовали вчера с Андреем (Директор ФК и терминальной сети 24 NonStop) В программе Шустер Live. Прямых ответов от поли...

Posted by Blockchain Ukraine on 7 листопада 2015 р.

Як заявив напередодні заступник голови Адміністрації Президента України Дмитро Шимків, за останні дні Bitcoin на світових ринках виріс на 40%, а з початку жовтня - на майже 84%.

За останні три дні Bitcoin на світових ринках зріс на 40%, а з початку жовтня на майже 84%. Чи не це стало приводом наїз...

Posted by Dmytro Shymkiv on 4 листопада 2015 р.

Нагадаємо, в серпні НБУ спростив отримання резидентами платежів через міжнародні системи інтернет-розрахунків.

Раніше, наприкінці липня, НБУ спростив роботу міжнародних платіжних систем в Україні.

Створений у 2008 р. програмістом або групою програмістів, відомих під ніком Сатосі Накамото, Bitcoin (біткоін) - одна з найпопулярніших альтернатив традиційним валют, являє собою програмний код, який не регулюється жодною країною або банківським наглядовим органом у світі. Не має єдиного емісійного центру. При цьому емісія Bitcoin обмежена алгоритмічно: теоретично кожен власник потужного комп'ютера може "добути" біткоіни шляхом використання обчислювальних потужностей, однак існує межа загального числа грошей в обороті.