ua en ru

Оприлюднені нові подробиці обшуку столичної IT-компанії

Оприлюднені нові подробиці обшуку столичної IT-компанії Фото: СБУ розслідує справу про розкрадання бюджетних коштів при поставці для "Укргазвидобування" (сайт відомства)

Обшук був пов'язаний з розслідування справи про постачання для держпідприємства "Укргазвидобування"

Голова IT-холдингу KM Core Євген Уткін озвучив подробиці вчорашнього обшуку правоохоронцями офісу компанії. Подробиці були озвучені на прес-конференції у вівторок.


За словами Уткіна мова йде про постачання програмного забезпечення підприємству "Укргазвидобування" у 2012-14 роках. Зокрема, правоохоронці при здійсненні обшуку керувалися постановою Печерського суду, яке дало дозвіл на обшук компанії "Юармс", що знаходиться за тією ж адресою, що і холдинг. За словами глави холдингу, обшук проходив з порушенням закону.

"Кілька десятків співробітників Генпрокуратури, якихось невідомих людей, ругающихся матом і цивілізована наша Альфа, яка забезпечила силове прикриття, десяткам компаній зламали двері, не маючи на це жодного права", - повідомив Уткін.

зокрема, співробітники Генеральної прокуратури, за його словами, відвідали компанію КМ сервіс, "де працюють прибиральниці, буфетниці, водії" та інший обслуговуючий персонал холдингу та вилучили там особисті речі і заощадження співробітників.

"У людей, які працювали зі мною вилучили їх особисті заощадження. Вони втратили їх у банках, бояться зберігати вдома, тому зберігають на роботі. Це все вилучено", - зазначив глава KM Core, при цьому не уточнивши, про яку суму йде мова.

Уткін також зазначив, що компанія "Юармс" не здійснює господарської діяльності та була створена в 2015 році, а також розповів про те, як саме його холдинг пов'язаний із закупівлею програмного забезпечення "Укргазвидобуванням".

"У 2012 році "Укргазвидобування" уклала з однією з моїх компаній, а саме "КМ Техно" договір. За цим договором, компанія SAP поставила програмне забезпечення, а ми виконували роботи, пов'язані з консалтингом та інсталяцією. Наша робота не була оплачена. І ось зараз МВС і ГПУ намагаються нас у чомусь звинуватити. Так от - ми не маємо ніякого відношення, наші послуги не сплачені. За твердженням МВС, програмне забезпечення не було поставлено, але його поставляє компанія SAP. Нам не заплатили, а їй заплатили", - розповів Уткін.

У ході виступу він звернувся до генерального прокурора Юрія Луценка з проханням розібратися в ситуації і назвав документи проти своєї компанії сфабрикованими.

"будь Ласка розберіться. Я чекаю ваших вибачень перед моїми колегами, яких ваша служба образила. І повернення, що було вилучено, всіх матеріальних засобів", - підкреслив бізнесмен.

Також він просив втрутитися в ситуацію та президента.

"Звернення до Петра Олексійовича. Ми з вами зустрічалися неодноразово на тему інвестицій. Але я хочу бачити справи, вже пройшло два роки. Я працюю 26 років, хочу сказати – ні при "злочинної влади", ні за якої іншої таких жахливих умов я не бачив", - резюмував Уткін.

У той же час СБУ на своєму сайті оприлюднила свою версію подій. За даними відомства, його співробітниками було розкрито механізм розкрадання бюджетних коштів при закупівлі ЗА для газової галузі. Так, правоохоронцями було встановлено, що у 2012-14 роках керівництво одного з державних газовидобувних підприємств уклало низку договорів із комерційними структурами.

"Згідно з ним, бізнесмени повинні були поставити програмне забезпечення на більш ніж 62 млн гривень для об'єктів газовидобутку. В ході проведення слідчих дій співробітники спецслужби задокументували відсутність сплаченого ЗА в головному офісі підприємства та його регіональних структурах", - повідомили в СБУ.

Там також додали, що в одного з київських постачальників була виявлена документація, яка доводить проведення фінансового шахрайства з бюджетними коштами.

Оперативно-слідчі дії тривають, відкрито кримінальну справу.

Нагадаємо, СБУ прийшла з обшуками в офіс столичної IT-компанії помилково.