ru ua

Найбільший торрент-трекер відновився за дві доби після арешту її творця

Найбільший торрент-трекер відновився за дві доби після арешту її творця Фото: скандальний онлайн-сервіс KickassTorrents (The Verge)

Як повідомляє The Verge, два "дзеркальних" сервери KickassTorrents (KAT) з'явилися вже без участі Артема Вауліна

Один з найбільших торрент-трекерів у світі KickassTorrents (KAT) переїхав відразу на два "дзеркальних" сервери після того, як його ймовірного адміністратора - 30-річного харків'янина Артема Вауліна - було затримано за запитом американських правоохоронців на території Польщі два дні тому. Про це повідомляє профільне видання The Verge.

Як зазначається, "переїзд" організували анонімні користувачі онлайн-ресурсу, вже без участі українця.


Влада США підозрює Артема Вауліна в порушенні авторських прав на понад один мільярд доларів.

За інформацією BBC, кримінальне порушення авторських прав у США і змова з метою вчинення злочинного порушення авторських прав передбачають максимальне покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі, тоді як змова з метою здійснення відмивання грошей - термін до 20 років.

Передбачається, що Ваулін, намагаючись обійти закон, використовував сервери по всьому світу, включаючи американське місто Чикаго, а також переміщував і змінював домени через постійні конфіскації і цивільні позови. Таким чином, на додаток до звинувачення, суд у Чикаго розпорядився конфіскувати сім доменів, пов'язаних з KickassTorrents: kickasstorrents.com, kat.ph, kickass.to, kastatic.com, kickass.so, thekat.tv і kat.cr.

Один з найбільших торрент-трекерів KickassTorrents (KAT) існував від 2008 року. Ним користувалися більше 50 мільйонів унікальних відвідувачів на місяць, що забезпечувало KAT 69-й рядок у рейтингу найбільш відвідуваних сайтів світу.

Сам веб-сайт KickassTorrents оцінюється представниками Мін'юсту США у 54 мільйони доларів, а його рекламний дохід щорічно коливається від 12,5 до 22,3 млн дол.

Нагадаємо, заарештувати власника торрент-трекера KickassTorrents допомогла Apple Inc. Як з'ясувалося, "яблучна" компанія поділилася зі слідством персональною інформацією, пов'язаною з транзакціями в iTunes. Завдяки цим відомостям американські слідчі змогли визначити місцезнаходження підозрюваного. Також необхідні для цього дані надала й соціальна мережа Facebook.