Найбільший торрент-трекер відновився за дві доби після арешту її творця

НовиниТелеком & IT    22.07.2016 - 17:58
Фото: скандальний онлайн-сервіс KickassTorrents (The Verge)
Фото: скандальний онлайн-сервіс KickassTorrents (The Verge)
Запуск Pokemon Go спровокував масову появу стильних доменів Український портал UkrainianiPhone змінив назву на вимогу Apple

Як повідомляє The Verge, два "дзеркальних" сервери KickassTorrents (KAT) з'явилися вже без участі Артема Вауліна

Один з найбільших торрент-трекерів у світі KickassTorrents (KAT) переїхав відразу на два "дзеркальних" сервери після того, як його ймовірного адміністратора - 30-річного харків'янина Артема Вауліна - було затримано за запитом американських правоохоронців на території Польщі два дні тому. Про це повідомляє профільне видання The Verge.

Як зазначається, "переїзд" організували анонімні користувачі онлайн-ресурсу, вже без участі українця.


Влада США підозрює Артема Вауліна в порушенні авторських прав на понад один мільярд доларів.

За інформацією BBC, кримінальне порушення авторських прав у США і змова з метою вчинення злочинного порушення авторських прав передбачають максимальне покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі, тоді як змова з метою здійснення відмивання грошей - термін до 20 років.

Передбачається, що Ваулін, намагаючись обійти закон, використовував сервери по всьому світу, включаючи американське місто Чикаго, а також переміщував і змінював домени через постійні конфіскації і цивільні позови. Таким чином, на додаток до звинувачення, суд у Чикаго розпорядився конфіскувати сім доменів, пов'язаних з KickassTorrents: kickasstorrents.com, kat.ph, kickass.to, kastatic.com, kickass.so, thekat.tv і kat.cr.

Один з найбільших торрент-трекерів KickassTorrents (KAT) існував від 2008 року. Ним користувалися більше 50 мільйонів унікальних відвідувачів на місяць, що забезпечувало KAT 69-й рядок у рейтингу найбільш відвідуваних сайтів світу.

Сам веб-сайт KickassTorrents оцінюється представниками Мін'юсту США у 54 мільйони доларів, а його рекламний дохід щорічно коливається від 12,5 до 22,3 млн дол.

Нагадаємо, заарештувати власника торрент-трекера KickassTorrents допомогла Apple Inc. Як з'ясувалося, "яблучна" компанія поділилася зі слідством персональною інформацією, пов'язаною з транзакціями в iTunes. Завдяки цим відомостям американські слідчі змогли визначити місцезнаходження підозрюваного. Також необхідні для цього дані надала й соціальна мережа Facebook.

Читайте в розділі

Менеджер Foxconn звинувачений у крадіжці 5700 iPhone

В Power Point з'явилося спільне редагування в реальному часі

Опубліковано рейтинг найпопулярніших сайтів в Україні за листопад

On Top