ru ua

Заарештувати власника торрент-трекера KickassTorrents допомогла компанія Apple

Заарештувати власника торрент-трекера KickassTorrents допомогла компанія Apple Фото: скандальний онлайн-сервіс KickassTorrents (KAT)

Даними про місцезнаходження українця Артема Вауліна поділилася й соцмережа Facebook

Арешт 30-річного харків'янина Артема Вауліна, якого правоохоронні органи США підозрюють у злочинному порушенні авторських прав і змові з метою відмивання грошей шляхом створення і організації роботи найбільшого у світі торрент-трекера KickassTorrents (KAT), став можливим у Польщі завдяки сприянню американської компанії Apple Inc. Про це повідомляє профільне видання MacRumors.

Як зазначається, "яблучна" компанія поділилася зі слідством персональною інформацією, пов'язаною із транзакціями в iTunes.


Завдяки цим відомостям федеральні слідчі змогли визначити місцезнаходження підозрюваного. Також необхідні дані надала й соціальна мережа Facebook.

"Записи, надані Apple, показали, що [користувач з логіном] tirm@me.com 31 липня 2015 року здійснював транзакції в iTunes з IP-адреси 109.86.226.203. Ця ж IP-адреса використовувалася того ж дня для авторизації в акаунт KAT на Facebook", - випливає з матеріалів справи.

Заарештувати власника торрент-трекера KickassTorrents допомогла компанія Apple

Відповідно до судових документів, торрент-трекер KAT працює 28 мовами і пропонує екранні копії фільмів, а також інший контент. Ресурс отримує суттєві доходи від розміщення реклами. За попередніми підрахунками, щорічні надходження від розміщення реклами можуть становити від 12,5 до 22,3 млн доларів. Вартість самого ресурсу оцінюється у 54 мільйони доларів.

Нагадаємо, згідно з висунутим Вауліну звинуваченням у скоєнні злочину, зареєстрованому Федеральним окружним судом США у Чикаго, онлайн-сервіс KAT порушив авторські права на суму в понад один мільярд доларів.

Раніше повідомлялося, що Apple далеко не завжди співпрацює з американським слідством. Близько півроку тому "яблучна" компанія опинилася в центрі скандалу, пов'язаного з відмовою розблокувати iPhone убитого терориста для слідчих ФБР.