ua en ru

Втрати бюджету через контрабанду комп'ютерів склали понад 430 млн гривень

Втрати бюджету через контрабанду комп'ютерів склали понад 430 млн гривень Фото: "тіньовий" імпорт як загроза для розвитку ринку ІКТ (Moscow-live)

IDC пропонує використовувати експертизу аналітиків для боротьби з "тіньовим" імпортом

Внаслідок нелегального ввезення та заниження митної вартості комп'ютерної техніки тільки за двома категоріями - ноутбуки та планшети - державний бюджет України недоотримав за минулий рік у вигляді податків сумарно понад 430 мільйонів гривень. Про це заявив глава київського офісу компанії International Data Corporation (IDC Володимир Поздняков на засіданні комітету імпортерів "Асоціації підприємств ІТ України" (АПІТУ) за участю провідних дистриб'юторів і GfK, повідомили сьогодні у пресс-службе IDC.

"Вимірюючи ринок у трьох точках на шляху прямування товарів від виробника до кінцевого споживача і порівнюючи результати з урахуванням особливостей методик збору інформації, ми отримуємо можливість відстежити так званий "сірий" імпорт та контрабанду", - зазначив Поздняков.


За оцінками IDC, "обілення" імпорту тільки у двох товарних категоріях – ноутбуки та планшети – торік значно прискорилося також завдяки активній діяльності АПІТУ.

Зокрема, частку контрабанди серед портативних ПК за підсумками 2015 аналітики оцінюють у межах 1-2%, а планшетів – близько 12%, тоді як рік тому ці показники становили 23 і 20% відповідно.

Втім, у багатьох інших сегментах ринку інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) ситуація є далекою від ідеальної, тому для боротьби з "тіньовими" схемами необхідні спільні скоординовані дії аналітиків, дистриб'юторів і держави.

Втрати бюджету через контрабанду комп'ютерів склали понад 430 млн гривень

Згідно з дослідженням IDC, перекриття каналів нелегального ввезення дозволить не тільки захистити бізнес сумлінних імпортерів, але й суттєво збільшить надходження до бюджету.

Як уточнили у прес-службі IDC, учасники розширеної зустрічі імпортерів АПІТУ проаналізували існуючі оцінки ринку ІКТ та їхнього використання для локалізації "тіньового" імпорту.

Як заявляли раніше в радіочастотному регуляторі, для ліквідації контрабанди смартфонів потрібна політична воля народних депутатів України. Нагадаємо, УДЦР запропонував повернути обов'язкову реєстрацію ІМЕІ мобільних незабаром після того, як у Києві податківці вилучили контрабандну партію Apple на понад 10 мільйонів гривень.