ua en ru

Apple подасть до суду на ФБР

Apple подасть до суду на ФБР Фото: американська компанія Apple (European Photo Agency)

Про таку необхідність написав її голова Тім Кук у відкритому листі до "яблучних" користувачів

Американська компанія Apple Inc. [AAPL] відмовилася від створення мобільної операційної системи iOS з опцією "чорного ходу" (бекдор) для Федерального бюро розслідувань США (ФБР). Про це заявив її глава Тім Кук в офіційному відкритому листі до користувачів.

Як зазначається, "яблучна" компанія оскаржить рішення суду, яке зобов'язує її надати ФБР інструменти для обходу вбудованого захисту iPhone.

Зокрема, ФБР звернулося до компанії із проханням розробити спеціальну версію iOS, щоб у такий спосіб допомогти обійти захист персональних даних користувачів, встановлений на смартфоні за замовчуванням. На що Кук заявив, що захист персональних даних є ключовим корпоративним стандартом і неминучий у протидії з кібератаками зловмисників.

Крім того, топ-менеджер Apple запевнив ФБР у всілякій піддтримці і готовності сприяти в розкритті злочинів. Однак, як наголосив Кук, створення "операційки" з бекдорів несе загрозу користувачам iOS-пристроїв. Зокрема, Apple не може піти на такий крок, оскільки дана ОС може опинитися в руках зловмисників і бути використаною для нанесення шкоди користувачам.

Як відомо, американський уряд наполягає на механізмі разового застосування цієї технології для одного смартфона, на що у Кука є своя правда. З його слів, застосована одного разу технологія може бути використана знову і знову, на різних пристроях безліч кількість разів.

В цілому, створення "універсального бекдору" можна порівняти з виготовленням ключа від усіх дверей, заявив глава Apple.

Напередодні 16 лютого суд зобов'язав американського IT-виробника надати необхідні інструменти для отримання доступу до даних у телефоні одного зі злочинців, що вчинили у грудні 2015 року збройний напад на медичний центр для людей з обмеженими можливостями в американському місті Сан-Бернардіно, в результаті чого загинули 14 чоловік, а 17 отримали поранення.

Нагадаємо, що Apple веде переговори з голлівудськими продюсерами про створення власних телешоу з потоковим відео.

Раніше "яблучна" компанія спрогнозувала перший за 13 років падіння доходів під час презентації квартальної фінансової звітності.