ru ua

Apple прогнозує перше за 13 років падіння доходів

Apple прогнозує перше за 13 років падіння доходів Фото: Apple Inc. (Reuters)

Доходи "яблучної" компанії за перші три місяці 2016 року складуть 50-53 млрд доларів

Провідна американська IT-корпорація Apple зафіксувала рекордні прибутки наприкінці 2015 року, але попередила про перше за 13 років падіння доходів, що очікується за підсумками перших трьох місяців 2016 року. Про це повідомили у прес-службі компанії.

Як зазначається, доходи Apple за перші три місяці 2016 року складуть 50-53 млрд доларів, що нижче торішніх показників (58 млрд дол.). Це означає перше з 2003 року зниження показників, пов'язане з падінням рівня продажів смартфонів iPhone.

Незважаючи на рекордні показники щодо чистого прибутку компанії, який за станом на кінець грудня досяг 18,4 млрд дол., Apple визнає, що досягла меж зростання продажів смартфонів і не може в подальшому розраховувати на збільшення ринку за рахунок Китаю. Так, за останній квартал зростання продажів там склав 14%, що значно менше, ніж рік тому (тоді вони зросли на 70%).

За даними Apple, за перший квартал фінансового року було продано 74,8 млн смартфонів, що нижче середньорічного показника. При цьому аналітики припускали, що кількість проданих iPhone складе 75 млн. Більш ніж на 1 млн (до 16,1 млн) знизився також рівень продажів iPad.

Apple прогнозує перше за 13 років падіння доходів

Водночас, як повідомляє Bloomberg, спроби керівництва Apple змінити ситуацію за рахунок запуску Apple Watch не приводять до успіху, оскільки компанія занадто залежна від свого флагманського продукту і не може компенсувати зниження рівня його продажу за рахунок інших гаджетів.

Проблемою для Apple також стало зміцнення курсу долара по відношенню до інших валют. У заяві компанії зазначається, що це також призводить до зниження фактичного прибутку.

Фінансовий директор Apple Лука Маестрі пояснив спад продажів зміною економічної ситуації у світі, зокрема в Гонконзі і решті КНР, а також у Канаді, Бразилії і Росії. "У світі є чимало країн, де спостерігається рецесія", - сказав він.

Як повідомлялося, ослаблення деяких світових валют, у тому числі російського рубля, є одним з негативних чинників, що справляють значний вплив на Apple.

Нагадаємо, після звіту за третій квартал Apple подешевшала на 66 млрд дол.