ua en ru

УДЦР: перешкоди для 3G-зв'язку створюють заборонені радіотелефони

УДЦР: перешкоди для 3G-зв'язку створюють заборонені радіотелефони Фото: заборонені у ЄС радіотелефони стандарту DECT 6.0 (ITC.ua)

Використання застарілих апаратів стандарту DECT 6.0 в Україні заборонено чинним законодавством

Фахівці Західної філії ДП "Український держцентр радіочастот" локалізували радіоперешкоди, які впливали на якість зв'язку в мережах третього покоління (3G). Про це заявив начальник Західного філії УДЦР Петро Комар, повідомили напередодні ввечері у прес-службі держпідприємства.

Як зазначається, основним джерелом виникнення перешкод для 3G є використання жителями недозволених до застосування в Україні та Європі радіотелефонів стандарту DECT 6.0

За словами Комара, у регіоні зафіксовано "чимало фактів створення перешкод роботі базових станцій стільникового радіозв'язку стандарту UMTS".

Зокрема, основним джерелом погіршення якості зв'язку 3G є використання жителями недозволених до застосування в Україні та Європі радіотелефонів стандарту DECT 6.0, які працюють у діапазоні частот 1920,0-1930,0 МГц, що визначені державою для розвитку 3G-технологій.

За даними УДЦР, найбільшу кількість телефонів DECT американського зразка зосереджено саме в західних областях України, що "призводить до створення суттєвих перешкод мобільного зв'язку на відповідних частотах і зниження якості наданих послуг, чим порушуються права сотень користувачів".

Як додав Комар, для мінімізації впливу обладнання стандарту DECT на мережі операторів створено відповідну комісію із представників філії УДЦР, операторів, провайдерів телекомунікацій, управління державного нагляду ДДН НКРЗІ, а також співробітників відділу протидії кіберзлочинності Національної поліції у Львівській області.

"Ми маємо попередити дії користувачів, які можуть створювати загрозу для безпеки експлуатації мереж телекомунікацій, підтримки їхньої цілісності, захисту інформаційної безпеки та електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів", - заявив начальник Західного філії УДЦР.

Для цього необхідно всім зацікавленим сторонам "провести роботу з інформування абонентів з неприпустимості експлуатації радіотелефонів стандарту DECT 6.0 з використанням усіх можливих засобів і способів у межах законодавства", скористатися своїм правом щодо припинення експлуатації радіотелефонів на підставі незаконного "використання без документів про підтвердження відповідності".

Для уникнення перешкод споживачі телекомунікаційних послуг зобов'язані дотримуватися відповідних Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг. Використання радіотелефонів стандарту DECT 6.0 підпадає під дію Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Так, згідно зі статтею 148.1, здійснення дій, що призвели до зниження якості функціонування телекомунікаційних мереж, або самовільне (без відома оператора телекомунікацій) отримання телекомунікаційних послуг, тягне за собою накладення штрафу в розмірі від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 680 гривень).

Ті ж дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою відшкодування збитків, завданих оператору, та накладення штрафу в розмірі від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 гривень).

Найбільша кількість телефонів DECT американського зразка зосереджена саме в західних областях, а це призводить до створе...

Опубліковано УДЦР 23 березень 2016 р.

Нагадаємо, в січні про погіршення якості 3G користувачів фіксованого зв'язку попередив держрегулятор ринку зв'язку та інформатизації (НКРЗІ).

УДЦР: перешкоди для 3G-зв'язку створюють заборонені радіотелефони


За даними Нацкомісії, до значного зниження якості одержуваних споживачами послуг зв'язку 3G призводять радіоперешкоди в мережах мобільних операторів, які виникають через використання недозволених до застосування в Україні та Європі радіотелефонів DECT 6.0 (Digital Enhanced Cordless Telecommunication) окремими абонентами мереж фіксованого телефонного зв'язку.