ua en ru

Українцям дозволили отримувати дані про своїх сусідів

У четвер Верховна Рада прийняла за основу законопроект про внесення змін до Конституції щодо посилення гарантій незалежності суддів , які радикально змінюють судову систему країни . Всього набралося 244 голоси . Проте опозиція говорить , що необхідних 300 голосів у майбутньому проект не набере.

Зміни підвищують роль Вищої ради юстиції , за поданням якого президент призначає суддів ( причому відразу довічно). Зараз президент призначає суддів на перший п'ятирічний термін , а потім служителям Феміди « довічне » дає Верховна Рада. Тепер же парламент не буде мати відношення до призначення суддів.

Конституційний Суд визнав конституційними всі норми законопроекту . Крім того , положення проекту схвалила Венеціанська комісія .

За проект проголосували Партія регіонів , КПУ і позафракційні депутати , всі три опозиційних фракції голосів не дали. «Цей закон посилить вплив президента на судову владу , і всі суди стають йому підконтрольними . При остаточному голосуванні ми також не дамо голосів » , - говорить нардеп від« Батьківщини »Олександр Бригинець. «Укази про призначення судді президент буде підписувати лише на підставі подань Вищої ради юстиції. Президент лише буде легітимізувати рішення » , - не погоджувався з опозиціонерами радник президента Андрій Портнов , який представляв законопроект у Раді.

Так чи інакше , демарш трьох фракцій створює труднощі для остаточного внесення змін до Конституції для чого потрібно 300 голосів ( а без опозиції вони поки не набираються ) . У фракції Партії регіонів вже , правда , заявили , що готові піти на деякі компроміси. Крім того , до часу вирішального голосування від опозиції можуть відокремити кілька десятків депутатів , які і дадуть відсутні голоси .

Учора депутати всіх фракцій ( 343 голоси ) підтримали у другому читанні урядовий законопроект, що дозволяє співвласникам многоквартірих будинків отримувати з Держреєстру майнових прав на нерухомість інформацію про всі свої сусідах . Тепер будь-який власник квартири може при необхідності зажадати з Держреєстру дані про інших власників житлових і нежитлових приміщень у своєму будинку .

Рада заборонила приватним охоронним підприємствам виконувати свої охоронні функції при вирішенні корпоративних спорів . За порушення цього правила світить від 5 до 10 років з конфіскацією майна . Таким чином , депутати хочуть боротися з рейдерськими захопленнями , в яких часто використовують саме приватні охоронні фірми . Новий же закон виходить з того , що при господарських спорах арбітром може бути тільки держава , а значить - будь-яке рішення суду має виконуватися лише органами влади.