ua en ru

Чотири закони по Тимошенко

Влада і опозиція проголосують за різні проекти щодо лікування Тимошенко

Вчорашню роботу депутатів назвати плідною язик не повертається : за день вони прийняли тільки один закон , який дозволить передавати місцевій владі 10% виручки від реалізації продукції надр ( наприклад , від видобутку сланцевого газу). Після цього робота застопорилася : скасувати пенсійну реформу , перетворити Аграрний фонд у фінансову інституцію і заборонити фінансові піраміди , що планувалося раніше , депутати так і не змогли. Навіть порядку денного на пленарний тиждень змогли затвердити тільки з другої спроби : вона передбачає , що першим справою в четвер розглянуть чотири законопроекти про лікування ув'язнених за кордоном: авторства Анжеліки Лабунської , Сергія Міщенка ( за якими Юля після лікування буде змушена « досидіти » залишилося термін ) , проект лідерів опозиції (передбачає повне виправдання Тимошенко) і проект Володимира Купчака ( передбачає ще більш жорсткі умови лікування екс -прем'єра за кордоном , ніж у Міщенко , так як вона залишається в статусі арештованої ) .

Прийняття будь-якого з законопроектів - під питанням. За словами лідера «Батьківщини » Арсенія Яценюка , опозиція підтримає тільки запропонований Лабунською . Джерела ж у ПР кажуть , що її законопроект підтриманий не буде : «Максимум , що може бути прийнято - законопроект Сергія Міщенка в першому читанні ».

Комуністи не мають наміру голосувати ні за один з проектів закону в принципі. «Опозиція саботує роботу і свідомо зриває Угоду про асоціацію з ЄС» , - заявляє заступник голови фракції ПР Михайло Чечетов. А в «Батьківщині » вважають , що це влада , не бажаючи випускати Тимошенко , може зірвати підписання СА . « Україна втратить близько $ 11 млрд фінансової допомоги в такому випадку » , - журиться Яценюк.
«Шанс прийняття є, тільки якщо депутати вироблять якийсь компромісний проект , - вважає політолог Кость Бондаренко. - Так як вони заявляють про підтримку різних законопроектів , нехай опозиція готується до того , що Тимошенко сидітиме довго » . «Я думаю , якийсь варіант все-таки приймуть , але підписаний він буде перед самим самітом , - вважає Михайло Погребинський. - Але виїхати до Вільнюса за кордон Тимошенко не встигне ». « На цьому тижні жоден із законопроектів не має шансів на прийняття , - сказав Володимир Фесенко. - Високі шанси у законопроекту Міщенко , але його повинні підтримати комуністи і позафракційні , що навряд чи . Проект Лабунською без змін голосів не набере, як і проект опозиції. Потрібна робоча група і загальний проект ». Про це заявив і лідер фракції ПР Олександр Єфремов : « Зі зміною настроїв у представників опозиції гарантувати щось стабільно неможливо. Але я не виключаю , що ми прийдемо до створення робочої групи ».

Новий закон про прокуратуру

Ще одним конфліктним питанням залишається закон про прокуратуру : вчора Рада зняла з порядку денного проект депутата від ПР Володимира Сівковича і депутатів від «Батьківщини » Юрія Прокопчука і Віктора Швеця . Але ще минулого тижня був зареєстрований президентський законопроект про прокуратуру , який , за запевненням ПР , схвалений Венеціанською комісією . Він передбачає , що прокуратуру позбавлять повноважень перевіряти дотримання чинного законодавства , самостійно шукати порушення законів , проводити по них досудове слідство , наглядати за цим слідством і підтримувати по ньому держзвинувачення . Генпрокурора будуть призначати на 7 років ( зараз - на 5) . «Європейські колеги сказали , що 5 -річний термін не відповідає євростандартам » , - заявив радник президента Андрій Портнов. Цей законопроект буде розглянутий наступного пленарного тижня. Опозиція поки не збирається його підтримувати , а на його ухвалення в другому читанні потрібно 300 голосів.