У ще одній країні ЄС росте підтримка українських біженців: опитування

У ще одній країні ЄС росте підтримка українських біженців: опитування Фото: Біженці в Естонії (facebook.com/IOMEstonia)

В Естонії зростає рівень підтримки прийому біженців з України. Таку позицію висловили 73% учасників нового опитування у травні.

Ставлення естонців до допомоги українцям покращується після незначного зниження рівня підтримки у лютому-березні 2023 року, повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на err.ee.

Опитування провела незалежна дослідницька компанія "Turu-uuringute AS" на замовлення уряду Естонії з 18 по 22 травня 2023 року.

Згідно з результатами, 73% опитаних в підтримали прийом українських біженців в Естонії, обравши варіанти "безумовно підтримую" або "скоріше підтримую". У лютому ті самі варіанти обрали 67% респондентів, а в березні – 65%. Порівняно з березнем кількість опитаних, які обрали "однозначно підтримую", зросла з 27% до 35%.

Зазначається, що позитивне ставлення до підтримки біженців зросла як серед етнічних естонців (з 74% у березні до 82% у травні), так і серед інших етнічних груп в країні (із 49% у березні до 56% у травні).

Надання гуманітарної допомоги Україні підтримують 80% естонців – без змін як у травні, так і в лютому.

67% підтримують продовження надання Україні військової допомоги. Стільки ж мешканців виступають за те, щоб Естонія внесла свій внесок у післявоєнну відбудову України. У лютому ця цифра була трохи вищою – 69%.

64% підтримують санкції проти Росії, навіть якщо це означає значне підвищення цін на енергоносії та продукти харчування. У лютому таку позицію висловлювали 61% опитаних.

Водночас рівень підтримки надання гуманітарної допомоги Україні серед етнічних естонців значно вищий (87%), ніж серед жителів Естонії інших національностей (65%).

Між тим, в Естонію прибуває все менше біженців, тому в країні закрили інформаційні пункти для втікачів від війни.

Нагадаємо, ми писали, що дедалі більше мешканців Латвії готові допомагати українцям.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.