Підтримка залишається. Дедалі більше мешканців країни ЄС готові допомагати українцям: опитування

Підтримка залишається. Дедалі більше мешканців країни ЄС готові допомагати українцям: опитування Фото: Підтримка України у Латвії (unsplash.com/Krišjānis Kazaks)

Рівень підтримки українців у Латвії за рік війни не зменшується. Активність пожертв для біженців чи України лише зросла.

Допомагати стали більше не лише латиші, а й мешканці інших національностей, повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на delfi.lv.

У Латвії не знижується підтримка українців. Такі результати опитування, проведеного у квітні 2023 року центром дослідження ринку та громадської думки SKDS на замовлення агентства LЕТА.

Цього року 41,9% респондентів зазначили, що жертвували для України чи біженців, тоді як у квітні 2022 року таких було 39,2%.

Серед латишів жертвували 56,3% респондентів, серед опитаних інших національностей – 21,3%. Порівняно з опитуванням навесні 2022 року частка латишів, які зробили пожертвування, збільшилася на 3,1%, людей інших національностей – на 2,5%.

Тим часом найактивнішу підтримку надають молоді люди:

  • у віці 25-34 років - майже 54%;
  • у віці 18-24 років - 51%.

Найбільше серед жертвувачів мешканців столичного регіону та Відземі – понад 50%, а найнижча активність пожертвувань у Латгалі (27% респондентів).

В опитуванні у квітні 2023 року взяли участь понад 1000 мешканців Латвії.

На початок року у Латвії було зареєстровано понад 35 тисяч українських біженців. Поки що державна підтримка біженців з України діє до 30 червня. Однак у країні збираються продовжити її до кінця 2023 року.

Нагадаємо, ми писали, що Швейцарія дає українцям гроші на повернення додому.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.