У Польщі змінили правила ввезення тварин: що треба знати українцям
У Польщі скасували спрощене ввезення домашніх тварин з України. Із 27 березня діють нові правила для власників котів та собак, які перетинають кордон ЄС.
З якими документами можна перетинати польський кордон, TRAVEL РБК-Україна розповідає з посиланням на сайт Головної ветеринарної інспекції Польщі.
Із 27 березня 2023 року тварини з власниками (до 5 тварин), які переміщуються з території України, повинні відповідати вимогам відповідно до законодавства Європейського Союзу.
Собак, котів та тхорів можна ввозити відповідно до стандартної процедури, якщо виконані всі вимоги ЄС:
- тварина правильно позначена мікрочіпом;
- має дійсне щеплення від сказу;
- тварина має поточний серологічний тест для визначення титру антитіл проти сказу;
- супроводжується довідкою про стан здоров'я відповідно до зразка, встановленого законодавством ЄС, дійсним паспортом, виданим в одній з країн-членів ЄС.
Поки що польські служби не вимагатимуть 90-денного періоду очікування з дати забору зразка крові для перевірки титру антитіл проти сказу в сироватці крові, якщо результат тесту є задовільним (> 0,5 МО/мл) і зазначений у свідоцтві про стан здоров'я тварини.
"У довідці про стан здоров'я український офіційний ветеринарний лікар повинен перекреслити відповідне засвідчення щодо 90-денного періоду очікування, поставивши на полях свій підпис та печатку з іменем. До довідки про стан здоров'я обов'язково додається документація про проходження обстеження", – звертають увагу в польській ветеринарній інспекції.
Фото: Докумети мають відповідати вимогам ЄС (gettyimages.com)
До довідки про стан здоров'я обов'язково треба додати документацію про проходження обстеження.
При перевезенні інші видів тварин діють окремі вимоги, з якими можна ознайомитися на сайті інспекції:
- для птахів;
- домашніх кроликів;
- інших тварин.
Нагадаємо, ми писали, що треба зробити українцям у Польщі до кінця квітня.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Увага! Під час війни активізувалися інтернет-шахраї, які видають себе за сайт РБК-Україна. Вони використовують наш дизайн, персональні дані редакції та схожу адресу сайту. Єдиний домен РБК-Україна – www.rbc.ua. Про фейкові сторінки з нашою назвою повідомляйте на пошту: sb@rbc.ua.