Одна з країн ЄС заборонила короткі авіаперельоти: які причини

Одна з країн ЄС заборонила короткі авіаперельоти: які причини Фото: Аеропорт Ліона, Франція (pixabay.com)

Уряд Франції заборонив авіакомпаніям виконувати регулярні внутрішні перельоти, якщо є альтернатива подорожувати залізницею. Це перша країна, яка запровадила такі умови на коротких рейсах.

Йдеться про маршрути із прямими поїздами, на яких час у дорозі не перевищує 2,5 годин, повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на avianews.com.

"Я присвятив себе цьому. Ми перші, хто це зробив", – сказав президент Франції Емманюель Макрон після публікації відповідного документа 23 травня.

У постанові уряду Франції №2023-385 йдеться про заборону на авіарейси між містами країни, якщо між ними є прямі залізничні сполучення із тривалістю поїздки до 2,5 годин. Також вказується, що поїзди мають курсувати більше 8 годин на день упродовж усього року.

Міністр уряду, відповідальний за цивільну авіацію, вестиме облік заборонених авіамаршрутів. Він інформуватиме авіакомпанії про маршрути, польоти на яких заборонені, двічі на рік – перед початком літнього та зимового сезону навігації.

Постанова про заборону коротких внутрішніх авіарейсів діятиме три роки. У такий спосіб Франція хоче зменшити викиди парникових газів, що утворюються під час польоту літаків.

Нагадаємо, ми писали, що фінська авіакомпанія пересадить своїх пасажирів на автобуси.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.