"Дія" для біженців. Які цифрові документи доступні українцям за кордоном
У країни ЄС з початку війни евакуювалися кілька мільйонів українців. Від початку у наших громадян виникало чимало проблем через відсутність міжнародних документів.
Зараз у наших громадян є можливість вирішити питання як із отриманням закордонних паспортів без повернення в Україну, так і скористатися електронними документами за кордоном, повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на VisitUkraine.today.
Де можна оформити закордонний паспорт біженцям
Деякі біженці евакуювалися з небезпечних регіонів не маючи навіть "внутрішнього" паспорта громадянина України. Значна кількість українців виїхали в країни ЄС без закордонних паспортів, які потрібні для навчання, роботи та поїздок.
Тепер за кордоном не обов'язково звертатися у консульство для оформлення паспорта – і внутрішній, і закордонний паспорти можуть оформити одночасно у ДП "Документ", які відкрилися за кордоном. Для цього необхідно надати відповідні документи, що підтверджують громадянство та свідоцтва про народження.
Фото: Оформлення паспорта у Польщі (gettyimages.com)
Отримати ID-картку чи закордонний паспорт можна у трьох містах Польщі:
- Варшаві - Єрусалимська алея, 179, торговий центр Blue City (онлайн-черга);
- Кракові - площа Яна Новака-Єзоранського, 31-154 (жива і онлайн-черга);
- Гданську - Хелм. Торговий центр Cienista, 30, 80-046 (жива і онлайн-черга).
Щоб отримати ID-карту або закордонний паспорт, потрібно зареєструватися в електронну чергу. На запис online згідно з пропускною здатністю центрів відведена певна кількість талонів. Нові талони з’являються на сторінці в довільний час.
Якщо не вдається записатися заздалегідь, кожен громадянин може звернутися до найближчого центру "Паспортний сервіс" і зареєструватися в електронну чергу на отримання необхідної послуги безпосередньо в день звернення.
Після реєстрації людина отримає талон у смс-повідомленні. Виготовлення паспортів займає 7-20 днів.
Фото: Виготовлення нових паспортів займає до 20 днів (gettyimages.com)
Визнання українських цифрових документів за кордоном
Із серпня запрацювала транскордонна передачу персональних даних через сервіси "Дія" у 58 державах. Громадяни України можуть використовувати електронні відображення документів, передавати їх електронні копії та мати доступ з електронними документами до громадських послуг закордоном.
У Польщі українці можуть отримати цифровий дозвіл на проживання Diia.pl у додатку mObywatel. Електронний документ можна використовувати для підтвердження особи при перетині кордонів у межах ЄС, перебувати в Шенгенській зоні 90 днів та отримувати інші послуги.
Найближчим часом планується, що у додаток mObywatel можна буде завантажувати й українське цифрове посвідчення водія і техпаспорт.
Фото: За кордоном можна користуватися цифровими документами в "Дії" (колаж РБК-Україна)
Допомога підприємцям за кордоном через сервіси "Дії"
Українці можуть скористатися багатофункціональною гарячою лінією Diia. Бізнес (онлайн), щоб консультуватися з питань розміщення, працевлаштування та відкриття власного бізнесу у Польщі, Болгарії, Чехії, Словаччині, Словенії, Литві та Німеччині. Для інших країн запити розглядаються індивідуально.
• 0800 333 183 (дзвінки по Україні безкоштовні);
• +48 22266 2275 (міжнародний номер, дзвінки тарифікуються згідно з тарифами оператора);
• Через чат-бот.
Особисті професійні консультації з питань ведення бізнесу на території Польщі можна отримати у Варшаві в центрі Diia. Бізнес. Там надають:
• Професійні консультації українцям, які вимушено перебувають у Польщі.
• Консультування малого та середнього бізнесу України з юридичних питань, бухгалтерського обліку, оподаткування, аудиту, підбору кваліфікованих кадрів та інших питань щодо ведення підприємницької діяльності на території Польщі.
Адреса центру: вул. Багатіла, 12, Варшава.
Написати фахівцям можна на пошту: diia.business.warsaw@gmail.com.
Нагадаємо, ми писали, чи буде нова хвиля біженців із України до Європи.