Уролог назвав найпоширенішу хворобу серед чоловіків
Онкологія - це дуже коварна хвороба, люди роками можуть не підозрювати про розвиток ракових клітин у певних частинах свого тіла. Проте існує той вид онко, який дійсно складно розпізнати.
Про те, яка хвороба є найпопулярнішою серед чоловіків та повільно вбиває, розповідає РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на допис уролога Бенедикта Гаврилишина в Instagram.
Найпоширеніша хвороба серед чоловіків
"Рак простати - одна з найпоширеніших онкологічних хвороб серед чоловіків. Зазвичай хвороба розвивається повільно, не викликає симптомів на початкових стадіях, тож тривалий час людина не знає, що хворіє", - коментує лікар.
Також уролог зауважив, що регулярні медичні огляди та своєчасне виявлення грають важливу роль у боротьбі з цією хворобою.
"На перших стадіях рак простати протікає безсимптомно. Тільки після консультації лікаря і спеціальних аналізів (ПСА-тесту або при необхідності біопсії простати) вдається виявити хворобу", - зауважив Бенедикт.
Кому рекомендовано обстежитись на рак простати:
- чоловікам у будь-якому віці за наявності скарг на біль внизу живота чи промежині, наявність проблем із сечовипусканням, кров в сечі, кров у спермі.
- чоловікам старше 50 років;
- чоловікам 40-45 років, якщо в сім’ї вони вже мають випадки раку передміхурової залози у чоловіків близького ступеня спорідненості.
Уролог назвав найпоширенішу чоловічу хворобу (фото: Freepik)
Як правильно пройти обстеження
Зверніться до свого сімейного лікаря. Він оцінить симптоми та за потреби призначить аналіз крові на простат-специфічний антиген (ПСА) і/або направить до уролога.
"За необхідності уролог або сімейний лікар надасть направлення на ультразвукове дослідження простати, ректальне цифрове дослідження, біопсію тощо. Це рання діагностика новоутворень", - пояснив уролог.
Не бійтеся звертатися до лікаря-уролога, навіть якщо вас нічого сильно не бентежить. Краще перевіритись і бути спокійним та здоровим. Гаврилишин закликає бути відповідальними за своє здоров’я та здоров’я свої найрідніших.
Раніше ми розповідали про харчові звички, які врятують вас від раку.
Також читайте наш матерал про те, чим небезпечна меланома.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.