В Україні змінять принцип надання 6 видів соціальної допомоги: що відомо
В Україні у 2023 році зміниться принцип надання одразу шести видів соціальної допомоги. Їх обіцяють надавати швидше, якісніше та доступніше.
Про це говориться на сайті Мінсоцполітики України.
Що відомо про зміни
У відомстві зазначили, що розвиток Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС) на 2023 рік стане пріорітетним.
Буде розширено функціональність, впроваджено нові підсистеми, щоб забезпечити якісне та швидке надання соціальних допомог і послуг громадянам та полегшити взаємодію між державними органами.
Які 6 видів допомоги вдосконалять
Зокрема, серед окреслених пріоритетних напрямів роботи обговорили:
- допомога малозабезпеченим сім'ям,
- особам з інвалідністю з дитинства,
- допомога на дітей одиноким матерям,
- на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування,
- на особу, яка доглядає за хворою дитиною,
- при усиновленні дитини.
Крім цього робота ведеться у напрямах:
- удосконалення системи централізованого банку даних з проблем інвалідності, що дозволить легко збирати та зберігати інформацію про проблеми інвалідності, а також надавати доступ до неї відповідним службам та організаціям;
- впровадження Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг, що дозволить збирати, зберігати та використовувати дані про надавачів та отримувачів соціальних послуг.
Зазначимо, що процес надання ряду соціальних послуг в Україні є досі дуже бюрократизованим. Наприклад, отримання статусу малозабезпеченої сім'ї потребує цілого ряду дій, що включає збір довідок в різних органах, і подачу їх в інші. Після чого кошти безпосередньо до фізичної особи можуть доходити протягом місяця.
Раніше ми писали, що Українці можуть отримати ще одну матеріальну допомогу.
Також читайте про те, що в Україні перевірятимуть переселенців щодо отримання неправомірної допомоги.
Увага! Під час війни активізувалися інтернет-шахраї, які видають себе за сайт РБК-Україна. Вони використовують наш дизайн, персональні дані редакції та схожу адресу сайту. Єдиний домен РБК-Україна – www.rbc.ua. Про фейкові сторінки з нашою назвою повідомляйте на пошту: sb@rbc.ua.