ua en ru

В Україні обвалилися на 17% ціни на популярний "борщовий" овоч

В Україні обвалилися на 17% ціни на популярний "борщовий" овоч Фото: Капуста в Україні дешевшає (freepik.com)

Ціни на білоголову капусту в Україні нещодавно знизилися. За останній тиждень спостерігалося зниження цін на 17%.

Про це РБК-Україна (проект Styler) розповіла керівник відділу маркетингу оптового ринку сільськогосподарської продукції "Шувар" у Львові Тетяна Попович.

Чому капуста дешевшає

Ця тенденція є частиною загального контексту ціноутворення на овочевому ринку, де коливання цін можуть бути викликані різними факторами.

Сезонність

Зазвичай вартість овочів змінюється в залежності від сезону. Наприклад, після збирання урожаю ціни можуть знижуватися через зростання пропозиції на ринку.

Попит і пропозиція

Ціни можуть знижуватися, якщо на ринку з'являється велика кількість продукції, а попит залишається незмінним або знижується. Велике виробництво капусти в певний сезон може призвести до падіння цін.

Логістика та зберігання

Витрати на транспортування та зберігання також впливають на ринкові ціни. Збільшення витрат на логістику або зберігання може підштовхнути продавців підвищувати ціни, а поліпшення логістичних умов або методів зберігання може допомогти знизити вартість.

Економічні умови

Загальний економічний стан країни, інфляція, курс валют та інші макроекономічні показники можуть впливати на ціни на продукти харчування, включаючи капусту.

Зниження цін на 17% може бути результатом поєднання цих факторів, які спричинили збільшення пропозиції капусти на ринку або зменшення попиту на неї.

Це може вказувати на те, що виробники входять в період з великими запасами продукції, які вони намагаються продати перед наступним збиранням урожаю.

Очікується, що знижувальний тренд цін на капусту може продовжитися, оскільки українські фермери зіткнулися з проблемами якості врожаю, що може збільшити пропозицію продукції на ринку зі зниженою ціною.

Таким чином, ситуація на ринку капусти в Україні залишається динамічною, і ціни можуть варіюватися залежно від багатьох факторів, включаючи погодні умови та загальний стан аграрного сектору країни.