Україна переходить на зимовий час: коли переводити годинник і як вберегти здоров'я
Традиційно Україна переходить на зимовий час в жовтні. Таким чином збільшується проміжок денного часу та збільшується раціональність використання електроенергії.
Коли саме і куди переводити стрілки годинників цієї осені та як нівелювати шкоду для здоров'я від такого переведення - читайте у нашому матеріалі далі.
Коли правильно переводити час
Зазвичай годинники переводять на годину назад перед сном у останню неділю жовтня.
Звісно, існує й офіційний час зміни часу це - 04:00 ранку.
Цікавий факт, що разом з Україною переводять годинники країни Європейського союзу, а також:
- Сполучені Штати Америки
- Велика Британія
- Канада
- Австралія
- Мексика
- Ізраїль та інші.
Загалом переводять час 72 країни світу.
Історія переходу на зимовий час
Вперше практику переведення годинників двічі на рік упровадили у Британії в далекому 1908 році. До нас тенденція раціонального використання часу дійшла набагато пізніше, а саме у 1981 році.
Вже за часів незалежності, у 1996 році, рішенням Кабінету міністрів було регламентовано перехід на "літній" та "зимовий" час на державному рівні.
Мінімізуйте стрес для організму
По-перше, переведення часу шкідливе для літніх людей, адже вони сприймають навіть невеликі зміни значно важче ніж молодші люди. До речі, діти взагалі не мають ніяк проблем з безболісним пристосуванням до таких змін.
По-друге, більше всіх проблем виникає у людей, що звикли жити за графіком та лягають й встають з ліжка приблизно в один й той самий час.
Як першим, так і другим, лікарі радять заздалегідь намагатися трошки раніше лягати та раніше вставати з ліжка, аби перехід на "зимовий" час був якомога безболісним.
Раніше ми писали, коли слід змінювати "літню" резину.
Також читайте, як зберегти тепло в домі за допомогою простих порад.