Три вітаміни, які призводять до випадіння волосся: не зловживайте ними
Дефіцит певних вітамінів часто відображається на зовнішньому стані людини: змінюється колір шкіри, з'являються синці під очима, нігті стають ламкими, а волосся тьмяніє та починає випадати. Проте до таких наслідків може призвести й вживання певних вітамінів.
Як корисні вітаміни та мікроелементи впливають на випадіння волосся, розповіли на сайті She Finds.
Селен
Селен - це мікроелемент, який є дуже важливим для людського організму, адже підтримує функціонування щитоподібної залози та зміцнює імунну систему.
Проте, як і будь-що інше, може завдати шкоди, якщо буде в надлишку. У передозуванні селен пригнічує стан волосяних фолікулів і знижує експресію генів росту волосся.
Також постраждати можуть і нігті, тому що стануть ламкими, як і волосся. Рекомендована норма селену становить 55 мікрограмів на день для дорослих.
Вітамін Е
Вітамін Е є антиоксидантом, тому приймати його потрібно правильно та після консультації з вашим лікарем. Звичайно, правильна кількість вітаміну захищає ваші клітини від старіння, а надмірна - призведе до проблем з ростом волосся.
Пам'ятайте, що добова доза вітаміну Е для дорослої людини становить 15 міліграмів.
Вітамін А
Загалом вітамін А корисний для хорошого зору, роботи імунної системи та здоров'ю шкіри. Проте якщо отримати передозування вітаміном, то волосяні фолікули перестають рости, адже переходять у стан спокою. Водночас вони продовжують свій життєвий цикл і випадають, не досягнувши свого максимуму.
Варто знати, що передозуватися вітаміном А можна лише через вживання харчових добавок. Природні джерела, шпинат, морква, батат, до такого ефекту не призводять.
Раніше ми розповідали, чи можна лягати спати з мокрим волоссям.
А ще читайте, що станеться з вашим волоссям, якщо його занадто часто розчісувати.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.