Три найшкідливіші продукти для серця, якими зловживає кожен із нас. Ось список
Високий рівень холестерину називають "тихим вбивцею", адже він збільшує ризики серйозних проблем зі здоров’ям, починаючи від серцевих захворювань і закінчуючи інсультами. Деяка їжа здатна збільшити рівень холестерину, але є й продукти, які допомагають контролювати його вміст у крові.
Про те, від яких продуктів краще відмовитись та яка є здорова альтернатива, пише Express.
М'ясо
"М’ясо, безумовно, найбільше впливає на споживання насичених жирів у нашому раціоні, але шкодять не всі його види. Оброблене м’ясо, таке як жирний бекон, ковбаси, гамбургери, м’ясні консерви і жирне червоне м’ясо є найгіршими для здоров'я",- розповіла дієтолог Лін Гартон.
Попри те, що нежирне червоне м’ясо можна споживати в помірних кількостях, тим, хто раніше страждав від серцево-судинних захворювань, варто бути обережними.
Слід налягати на рибу, бобові, птицю - вони не обтяжують артерії.
"Відмовитися від м’яса раз на тиждень - це чудовий спосіб покращити здоров’я вашого серця", - радить Гартон.
Їжа на винос і фастфуди
Вживання великої кількості їжі на винос і фастфуду може збільшити споживання насичених жирів, а також солі, що, своєю чергою, підвищує ризик проблем із серцем, таких як інфаркт або інсульт.
"Навіть куплені в магазині готові страви можуть містити багато насичених жирів і солі, залежно від інгредієнтів. Проблема в тому, що часто ви не знаєте, з чого приготували їжу", - зазначає дієтолог.
Вона радить відмовитись від їжі на винос. Краще готувати вдома самостійно, щоб точно знати, що входить у склад страви.
Їжа із фастфудів призводить до високого рівня холестерину (фото: Freepik)
Масло
Майже дві третини жиру у маслі - це насичені жири. Потрібно бути обережними з продуктами, які містять масло. Сюди входять - тістечка, торти, печиво та пудинги.
"Замініть здобні продукти на пироги з картоплею та овочами/пісним м’ясом. А також замість масла, спредів та олії з високим вмістом насичених жирів вживайте оливкову, рапсову, соняшникову та соєву олії, а також жирні спреди, виготовлені з них", - радить експерт.
Раніше ми розповідали про те, які харчові звички руйнують ваше тіло після 30 років.
Читайте також про те, який міф про варикоз заважає лікуванню та швидкому одужанню.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.