Топ-3 продукти, які "вбивають" вашу печінку. Про це має знати кожен
Печінка один із найважливіших органів у людському організмі. Вона очищує кров від токсинів, отрут та алергенів. Печінка унікальна тим, що здатна самостійно очищатися і відновлюватися. Але є продукти, які її "вбивають"...
Про це розповіли на сторінці Міжнародної школи фітнесу і дієтології Expert_x_ua в Instagram.
Алкоголь
"Найбільшої шкоди печінці звісно завдає алкоголь. Спиртні напої змушують працювати печінку з подвоєним навантаженням. А якщо алкоголь поєднуєте з газованими напоями, то навантаження збільшується ще більше", - пояснює лікар.
Зазначимо, що немає безпечних доз спиртного чи "нешкідливого" алкоголю. Тому варто відмовитись від таких напоїв або ж хоча б максимально обмежити їх вживання.
Сіль
"Згідно з дослідженнями китайських вчених, надмірне вживання солі згубно позначається на печінці. Надлишок цього продукту збільшує загибель клітин і підвищує ризик розвитку фіброзу", - зазначає експерт.
Нагадаємо, що надмірна кількість солі також шкодить і серцево-судинній системі, оскільки здатна підвищувати артеріальний тиск. А той своєю чергою стає причиною інсультів. Норма солі для дорослого - 5 г, це приблизно 1 ч. л.
Цукор
"Печінка дуже не любить цукор. Надмірне вживання цукру збільшує навантаження на печінку і цим перешкоджає її роботі. Що більше їсте солодкого, то більше організм виробляє інсуліну і при його надлишку він резервується у жир. У клітинах печінки просто не завжди вистачає місця для глюкози, через що вона і переробляється у жир", - каже лікар.
Додамо, що середньостатистична доросла людина має споживати не більше 50 г цукру на день. При цьому ще слід вважати на продукти, які місять у своєму складі багато цукру, сюди ж входять солодкі фрукти, випічка тощо.
Раніше ми писали про те, яка риба дуже шкідлива для здоров'я.
Читайте також про те, яка їжа найбільше шкодить серцю.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.