ua en ru

Російський бандитський серіал зомбує українську молодь. Мінкульт закликає не популяризувати "Слово пацана"

Російський бандитський серіал зомбує українську молодь. Мінкульт закликає не популяризувати "Слово пацана" "Слово пацана" (кадр із серіалу)

Міністерство культури та інформаційної політики України відреагувало на популярність російського пропагандиського серіалу про казанські банди 1980-х років "Слово пацана" в українському медіапросторі. Лідерів думок, які продовжують поширювати ворожий контент, закликали припинити "підігрувати окупантам".

Про це пише РБК-Україна (проект Styler) з посиланням сайт Мінкульту.

Деталі

У публікації наголосили на тому, що серіал російського виробництва, який прямо поширює насилля, кримінал та естетику, притаманну країні-агресорці, містить ворожу пропаганду, побутування якої в Україні в умовах війни є неприпустимим.

Російський бандитський серіал зомбує українську молодь. Мінкульт закликає не популяризувати "Слово пацана"

Мінкульт пояснив, що не так із "Словом пацана" (фото: instagram.com/mkip_ukraine)

Також у Мінкульті підкреслили, що контент РФ не транслюється на офіційних українських платформах, відтак знайти його можна на піратських і російських ресурсах, що є незаконними діями.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вже внесла 22 російські медіасервіси до переліку аудіовізуальних медіасервісів на замовлення та сервісів провайдерів аудіовізуальних сервісів держави-агресора як ті, що не можуть транслюватися в Україні.

"Наголошуємо, що для інформаційної безпеки нашої держави важливо припинити розповсюдження російського контенту через піратські та офіційні платформи ворога, аби запобігти впливу російських інформаційно-психологічних операцій на українців, а особливо - підлітків", - звернулися до українців у Мінкульт.

Російський бандитський серіал зомбує українську молодь. Мінкульт закликає не популяризувати "Слово пацана"

"Слово пацана" (фото: кадр із серіалу)

Вкотре дісталося і блогерам, які продовжують промоцію ворожого контенту, "і свідомо чи несвідомо підігрують окупантам".

Адже споживаючи та розповсюджуючи продукт, вироблений державою-агресором, вони опосередковано долучаються до фінансування армії Росії. Тож через просування культури ворога гинуть наші люди - і військові, і цивільні.

Наостанок автори публікації закликали людей підтримувати українських кінематографістів, багато з яких відзначені на міжнародних кінофестивалях, зокрема у Каннах і Венеційському кінофестивалі.

"Пам’ятаймо, що, пускаючи російський контент в наш інформаційний простір, - ми програємо. Наша велика перемога складається з невеликих виборів на користь України", - підсумували у дописі.