Причини постійної втоми: ці варіанти вам навіть не спадали на думку
Стан постійної втоми супроводжує зараз багатьох українців. У цьому переважно винні весняна погода, постійне недосипання, стреси та тривога. Однак є причини постійної втоми, які вам навіть не спадали на думку.
Які ще можуть бути причини постійної втоми, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на дієтолога Наталію Самойленко в Instagram.
Причина 1. Дефіцит йоду, заліза або вітаміну Д
Часто навесні ми стикаємося з проблемою дефіцитних станів організму. Перевірити, чи є у вас дефіцит цих важливих елементів допоможе аналіз.
Якщо недостатній рівень підтвердиться, не поспішайте займатися самолікуванням та скуповувати їх у таблетованій формі - адже правильно збалансувавши свій раціон можна підвищень рівень дефіциту. Лише лікар може визначити дозу та виписати вам прийом препаратів.
Причина 2. Порушення складу мікрофлори кишечника
Наш кишечник містить трильйони корисних бактерій, які допомагають перетравлювати їжу та є обов'язковою частиною імунної системи нашого організму.
Порушення гармонію бактерій у кишечнику може прийом антибіотиків, а також неправильне харчування. Кишечник припиняє виробляти корисну мікробіоту, а всі сили витрачає на переробку шкідливої їжі.
Причина 3. Вживання занадто малої кількості калорій
Якщо ми вживаємо замало калорій, щоб покрити базові потреби, наш метаболізм сповільнюється та зберігає енергію, що потенційно може спричинити втому.
"Турбуйтеся про здоров'я в цілому, адже наш організм завжди дає сигнали, головне - це вчасно звернутися до спеціалістів, щоб розпізнати причини та ефективно їх усунути", - радить фахівець.
Раніше ми писали про те, чому з'являється стан "я нічого не відчуваю" та коли потрібна допомога.
А ще розповідали про те, як розрізнити емоційне вигорання, стрес та втому.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.