ua en ru

Пережила Велику депресію, війни та пандемію: 101-річна художниця поділилася секретами довголіття

Пережила Велику депресію, війни та пандемію: 101-річна художниця поділилася секретами довголіття 101-річна художниця Мері Фліп розкрила секрет довголіття (Колаж РБК-Україна)

Відома художниця з Іллінойсу Мері Фліп відсвяткувала 101 день народження. Зараз жінка живе в Аризоні, має шестеро дітей і вона зберегла своє почуття гумору і спрагу до життя.

На імпровізованій вечірці Мері Фліп розповіла, що допомогло їй дожити до такого віку.

Мері Фліп народилася 2 листопада 1921 року. Під час Великої депресії у США вона втратила матір та сестру. Вона залишилася єдиною, що вижила у своїй сім'ї та стала сиротою у 15 років.

У 18 років Мері переїхала до Мексики, де прожила багато років. Там вона зустріла свого чоловіка і вийшла заміж, а потім вони почали вести життя "тихих власників ранчо".

Через деякий час пара вирішила повернутися до США і вибір ліг на Чикаго. У США Мері Фліп вирішила, що хоче реалізуватись у мистецтві. Перша дитина народилася вже в Чикаго, а за кілька років Мері стала відомою художницею.

"Мені дуже подобається малювати. І я змогла зрозуміти, що речі змінюються, навіть коли ти їх малюєш. Отже, я можу ними керувати та зробити їх реальними", - розповідала вона в інтерв'ю.

Фліп зазначила, що їй потрібен був час, щоб опанувати всі художні навички, але їй "нічого було робити, окрім як виховувати купу дітей". У шлюбі у неї народилося їх шестеро.

Художниця Мері Фліп отримала визнання школи Чикаго мистецтв і все своє життя вона вважала свою любов до мистецтва - творчою віддушиною.

На 101 день народження діти організували Мері імпровізовану вечірку. Сама винуватка урочистості випила трохи улюбленого пива Guinness та спостерігала за танцями.

Пережила Велику депресію, війни та пандемію: 101-річна художниця поділилася секретами довголіття

Мері Фліп відзначила 101 рік народження (Кадр із відео)

Дочка запитала у неї, який секрет допоміг їй дожити до такого поважного віку.

"О, мій секрет. Хм, я не знаю. Напевно, текіла", - сказала Мері.

Пристрасть до цього напою в неї з'явилася ще в юності, коли вона перебралася жити в Мексику. Саме текіла та творчість їй допомогли пережити втрату близьких рідних.

Варто зазначити, що вчені з Американської хімічної спільноти підтверджують, що мексиканський спирт допомагає знизити кров'яний тиск на ризик деменції на 37%. Одна невелика чарка текіли на день працює як снодійне, допомагає скинути зайву вагу та полегшити застуду.