ua en ru

Ось скільки мікробів живуть на "чистих" рушниках: експерт показав відео з-під мікроскопа

Ось скільки мікробів живуть на "чистих" рушниках: експерт показав відео з-під мікроскопа Як багато мікробів живе на рушниках (колаж: Styler)

Навіть якщо річ видається нам чистою, це не означає, що на ній нема патогенних мікробів, які можуть зашкодити нашому здоров'ю. Скільки таких бактерій живуть на банному рушнику, яким користувались лише 3 дні, показав хімік Гліб Репіч.

Відео експерименту дослідник поділився на своїй сторінці Instagram.

Скільки мікробів живуть на рушнику

Хімік взяв бактеріальний посів із рушника та помістив його у термостат на добу.

"Ми бачимо, що хоч рушник був у користуванні всього лиш три дні, але мікробів тут багато. Під мікроскопом ми бачимо мікрококус лютеус - типову складову шкірної флори. І якісь стрептококи, які можуть бути умовно патогенними. Ну і звісно - протеї. Це типова складова фекальної флори", - каже Репіч.

При цьому він додає, що насправді у цих мікробах немає нічого такого дуже страшного.

"Але якщо у вас проблемна шкіра, то саме мікроби на рушнику можуть стати причиною появи прищів", - пояснює хімік.

Як часто треба міняти рушники

Дослідник радить тим, хто має проблеми зі шкірою, щодня міняти рушники або ж використовувати звичайні паперові серветки.

Загальні правила гігієни передбачають використання банного рушника не більше 3-4 разів. Після кожного використання його треба добре висушити в розгорнутому вигляді.

Рушники для рук, якими користуються кілька разів на день, треба прати кожні 2-3 дні або навіть частіше, якщо на них появились явні забруднення.