ua en ru

Ось що треба зробити, аби листя огірків не жовтіло: надійні методи від професійної городниці

Ось що треба зробити, аби листя огірків не жовтіло: надійні методи від професійної городниці Чому жовтіє листя на огірках (фото: Freepik)

Городники масово почали скаржитись на те, що листя на огірках жовтіє та сохне, через це погано розвиваються плоди й, відповідно, нема бажаного врожаю.

Чому виникає ця проблема і як її позбутися, розповіли на You Tube каналі "Дім та присадибна ділянка".

Чому жовтіє листя на огірках

Жовте листя на огірках свідчить про брак корисних і поживних речовин, а саме калію і магнію. Саме вони стають найчастішими причинами цієї проблеми, а також сухі ділянки.

Характерна ознака нестачі калію - спочатку жовтіють краї листових пластин, а потім пляма стрімко збільшується. Темно-зелені жилки на тлі жовтизни можуть сигналізувати про дефіцит заліза або марганцю. Жовтіюче верхнє листя буває при браку азоту, міді. Цю ситуацію допоможуть виправити підживлення.

Ще одна причина - грибкові захворювання. Найчастіше це саме фузаріоз. Спочатку на бадиллі з'являються іржаві плями, потім листки покриваються плямами повністю, засихають та опадають.

При цьому у разі фузаріозу пагони стають млявими, і не реагують на полив. Якщо 30-градусна спека змінилася холодними дощами і зниженням нічних температур - грибки не змусять себе чекати.

Також причиною жовтих плям можуть стати шкідники. Білокрилка або павутинний кліщ висмоктують всі соки з огіркового листя, в результаті листя жовтіє і гине.

Як позбутись жовтих плям на листі

Якщо є брак азоту, то треба правильно підживити рослину. Третину 10-літрового відра наповніть курячим послідом, залийте водою і залиште на 5 днів, аби забродило. Тоді пів літра цього настою треба розвести у 10 л води і полити під корінь кожного кущика.

Також можна полити рослини зеленим добривом. Найкраще, коли воно виготовлене з кропиви. Якщо її не маєте, то можна взяти кульбабу, конюшину, газонну траву або будь-яку лікарську рослину. Пів відра зелені залийте водою і залиште на 5 днів, щоб забродило. А тоді пів літра розчину змішайте із 10 л води й підлийте кущі.

Якщо по краях листя є жовтий обвідок, тоді це нестача калію. Тоді треба підсипати кущі деревним попелом, щоб збагатити рослини цим елементом. Або зробіть настій - склянку попелу розведіть у відрі води, настоюйте добу, а тоді полийте кущі.

Як провести профілактику хвороб

Візьміть 1 л сироватки, змішайте з 3 л води й додайте 2 ст. л рідкого мила (або натріть господарського), додайте 15 мл йоду і 200-грамову склянку марганцівки. Тоді обробіть кущі. Важливо обприскували листочок знизу і зверху. Це буде і підживлення, і профілактика хвороб.

Сироватка зробить таку плівочку, що комахи не зможуть на них жити.

Якщо є ознаки хвороби, то процедуру треба повторити за 3 дні. Якщо нема - тоді через 10 днів. Цим розчином також добре обробляти і помідори.