ua en ru

Ось що допоможе ефективно захистити кімнатні рослини від котів та собак

Ось що допоможе ефективно захистити кімнатні рослини від котів та собак Як захистити рослини від домашніх тварин (freepik)

Часто домашні тварини проявляють інтерес до кімнатних рослин: гризуть листочки, та скидають на підлогу вазони. Врятувати рослини можна за допомогою народних способів.

Як ефективно вберегти рослини - читайте в матеріалі Styler нижче.

Чому тварини їдять рослини

Загалом в природі тварин властиво "щипати" траву, це означає, що їх організм потребує зелені як додаткового джерела корисних мікроелементів. Також волокна рослин допомагають очищати шлунок тварин від шерсті.

До того ж чотирилапі люблять гризти квіти, грати з ними і навіть використовувати вазони як туалети, ставлячи життя рослини під загрозу. Тому важливо вберегти рослину від "домашніх шкідників".

Як захистити рослини

Високе місце

Щоб відучити тварин псувати квіти, розміщуйте їх в недоступному місці.

Намагайтеся не ставити горщики на підвіконня, адже коти завжди вважають це місце своїм. Якщо звільнити підвіконня неможливо, настеліть на нього фольгу, яка шарудить або приклейте липкий скотч - чотирилапому це точно не сподобається.

Народні засоби

Тварини не подобається запах цитрусових, перцю, оцту, гірчиці, спирту та лаванди. Можна зробити спрей з додаванням ефірних олій, розставити біля горщиків миски з пекучими спеціями або розкласти на підвіконнях шматочки лимона.

Також перешкодити тварині рити землю в горщику можуть декоративні камені.

Пульверизатор із водою

Це класична техніка "дресирування" кішок. Важливо, що пульверизатор потрібно тримати під рукою постійно, щоб бути готовим скористатися ним, коли тварина прямує до вазонів.

В результаті у вихованця розвинеться страх перед неминучим покаранням за спробу пограти з рослиною.

Особисті рослини

Щоб відволікти кішку від кімнатних рослин, можна надати їй кілька власних рослин. Вазон із котячою м'ятою - один із найкращих варіантів. Можна також поставити лоток з пророщеною пшеницею.