ua en ru

Оливкова олія входить у топ-3 продукти, які найчастіше підробляють. Як вибрати оригінал

Оливкова олія входить у топ-3 продукти, які найчастіше підробляють. Як вибрати оригінал Як вибрати якісну оливкову олію (фото: freepik)

Якісну оливкову олію можна визначити за смаком. Також важливо при покупці вміти читати етикетку та зважати на рік віджиму продукту. Саме від цього залежить вміст корисних речовин в олії.

Про те, як вибрати якісну оливкову олію, розповіла нутриціолог Діана Притула на своїй сторінці в Instagram.

Як вибрати якісну оливкову олію

"Оливкова олія входить в топ-3 продукти у світі, які найчастіше підробляють. Щоб вибрати якісну, точно знаю, що треба брати тільки Extra Virgin. Інші види менш багаті на корисні речовини та можуть містити шкідливі домішки", - пояснює експерт.

За словами Притули, найкращі виробники оливкової олії, які вирощують оливки не інтенсивними способами, це:

  • Італія
  • Іспанія
  • Туреччина
  • Греція

"Найкращою олією за смаковими якостями вважається Тосканська - Італія. Найякіснішою - олія з Греції. Вищий пілотаж - якщо знайдете олію, на якій буде вказано рік віджиму (не дата виробництва - момент розливу, а саме рік віджиму). Чим свіжіша - тим більше корисних речовин у ній залишилось", - наголошує нутриціолог.

Також Притула додає, що оливкову олію варто купувати тільки у скляних темних пляшках, щоб не допускати окислення. Щодо великих металевих бутлів - це краще, ніж світла пластикова пляшка, і економніше, але метали теж мають здатність окислюватися, тому все ж таки скло в пріоритеті.

"Купити якісну оливкову олію в магазині не так вже і просто. На жаль, на пляшці не пишуть, хороша вона чи ні, і довіряти тому, що там написано, не можна. Лише в Італії виробляють набагато більше оливкової олії, ніж її реально видушити з тих оливкових дерев, які там ростуть. До дешевої не оливкової олії додають барвники, змішують оливкову з соняшниковою", - каже експертка.

Найкращий спосіб відрізнити хорошу олію від підробки - це дегустація. Притула радить скуштувати продукт - взяти трішки олії в рот і змастити нею піднебіння.

"Ви маєте відчути трав’янистий, навіть димчатий аромат, перцеві, свіжі, фруктові ноти. Хороша олія інколи навіть змусить вас закашлятись", - пояснює нутриціолог.