Не менш фантастичний, ніж зовні. Дивіться, як виглядає будинок із химерами всередині (фото)
Будинок із химерами є однією з архітектурних окрас нашої столиці. Ця споруда вражає своїм оздобленням не тільки зовні, а й всередині. Щоправда, побачити інтер'єри можна тільки на фото, оскільки вхід у приміщення для пересічних українців - закритий, бо будинок є резиденцією президента, а також там розташовані службові кабінети працівників Департаменту з питань Державного Протоколу та Церемоніалу ОП.
Фото інтер'єрів будинку із химерами ділиться РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію групи "Спрага: у Києві цікаво" у Facbook.
Як виглядає інтер'єр будинку з химерами
Будинок із химерами збудував у 1901-1903 роках відомий архітектор Владислав Городецький. Споруду він прикрасив міфологічними істотами та хижими тваринами, оскільки дуже любив полювання. Завдяки цим скульптурам споруду в народі прозвали "будинком із химерами". Цей дім став зразком раннього неоготичного стилю Києва.
Цікаво, що архітектор мисливську тему відобразив не тільки на фасаді будівлі, а й в інтер'єрах. Внутрішнє оздоблення багате художніми розписами, мармуром, ліпним декором, дерев'яним різьбленням, інкрустацією. У приміщенні також є ефектна гвинтові сходи та кольорові вітражі на мисливські теми.
Інтер'єри будинку з химерами (фото: Facebook.com/ Спрага: в Києві цікаво)
Стіни та стеля багато оздоблені ліпниною. У декорі також є фрески із зображенням газелей, скульптури черепів оленів та лосів.
Хол прикрашає світильник у вигляді двох риб, які обплетені водоростями і квітками лотоса. А у вестибюлі розетка плафона зроблена у вигляді морської зірки. Також у будинку розвішані мисливські трофеї Городецького - черепи, роги та безліч опудал.
Інтер'єри будинку з химерами (фото: Facebook.com/ Спрага: в Києві цікаво)
Печі у будинку також оздоблені по-багатому й зі смаком - вони покриті майоліковим кахлем, який виготовили за ескізами художниці Єви Куликовської. Особливо вирізняється піч у стилі рококо, що завершується жіночою фігурою із вазою.
Зазначимо, що до повномасштабного вторгнення кияни та гості міста могли потрапити в будинок на екскурсію. Для цього потрібно було завчасно записуватись на дати, на які не було заплановано офіційних прийомів іноземних делегацій.
Переглядайте також фото, як виглядав Андріївський узвіз 150 років тому.
Раніше ми ділились фото перших київських трамваїв.